Спеціальні потреби

ЄС готовий посилити санкції проти Криму


ЄС розширить заборону на інвестиції в Крим з метою ускладнити розробку російських нафтогазових родовищ у Чорному морі, повідомили в середу представники Євросоюзу.

Таким чином, мова йде про посилення санкцій, введених проти Москви у зв’язку з анексією цього регіону.

Як повідомили джерела Reuters, про ці заходи буде оголошено на саміті лідерів ЄС, який пройде в Брюсселі 18-19 грудня. Очікується, що вони будуть прийняті в координації з аналогічними кроками США.

Заборона на інвестиції також покликана показати, що, незважаючи на падіння рубля, ослаблення санкцій не буде, поки Москва не відмовиться від підтримки сепаратистів на сході України.

Як повідомляло Reutеrs 10 грудня, санкції також передбачають заборону громадянам країн ЄС купувати або фінансувати компанії в Криму.

Півострів був анексований Росією в України в березні, що призвело до найгіршого протистояння між Сходом і Заходом з часів «холодної війни».

Раніше ЄС ввів заборону на імпорт кримських товарів, а також на нові інвестиції в інфраструктурні проекти в сфері транспорту, телекомунікацій та енергетики. Під заборону потрапили також інвестиції в нафтогазові проекти.

Тепер, згідно з проектом документа, що описує санкції, «забороняється продаж, передача та експорт товарів і технологій». Заходи повинні торкнутися транспорту, телекомунікацій, енергетики, а також розвідки і видобутку нафти, газу та мінеральних ресурсів.

Анексія Криму відкрила Росії доступ до багатих нафтогазових ресурсів Чорного моря, в той час як Україна їх втратила. Російська державна компанія «Газпром» планує розвиток нафтогазового сектора Криму, про що в березні після анексії заявляли офіційні особи.

Нові заходи включають заборону на європейські інвестиції в буріння нафтогазових свердловин у Чорному морі, обмежуючи розробку природних ресурсів, йдеться в документі, що опинився в розпорядженні Reuters.

XS
SM
MD
LG