Спеціальні потреби

Європарламент підтримав владу України в діях із захисту держави – резолюція


Європейський парламент підтримує українське керівництво в реалізації його права на відновлення влади і самооборону, застерігає Росію від вторгнення під приводом ескалації ситуації, створеної проросійськими озброєними сепаратистами. Про це йдеться у відповідній резолюції Європарламенту, проголосованій під час пленарного засідання в Страсбурзі.

«(Європарламент) висловлює свою повну підтримку і солідарність з урядом України, який прагне поновити владу в окупованих містах, вітає стриманість і неспішність, з якими український уряд дає раду на нинішній стадії кризи, і нагадує, що українська влада має повне право використати всі потрібні засоби, включно з правом на самооборону, що передбачено статтею 51 Статуту Об’єднаних Націй», – йдеться в резолюції.

Депутати Європарламенту застерегли Росію від повномасштабного військового вторгнення в Україну, а також засудили дестабілізацію і провокації у східних та південних регіонах України.

Європарламент також засудив будь-яку підготовку до референдумів на сході і півдні України на кшталт того, який був у Криму після окупації півострова Росією.

Євродепутати зауважили в резолюції, що проросійські сепаратисти на сході України озброєні, навчені і діють скоординовано на чолі з російськими спеціальними силами. Як йдеться в резолюції, ці фактори не можуть бути використані «як хибний привід для російського військового втручання, зриву президентським виборів і запровадження федералізації для поділу України».

Європарламент також висловив рішучу підтримку суверенітету, територіальній цілісності та політичній незалежності всіх країн-учасників «Східного партнерства».

Крім того, Європарламент підтримав ідею дострокових парламентських виборів в Україні і привітав ініціативу виконувача обов’язків президента України Олександра Турчинова щодо можливого проведення референдуму про державний устрій України одночасно з президентськими виборами 25 травня.
Передрук з "Радіо Свобода"

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG