Спеціальні потреби

Український посланник сповнений надії щодо результатів переговорів


Юрій Клименко, посол України в ООН у Женеві
Юрій Клименко, посол України в ООН у Женеві
Женева – Український посол каже, що він сподівається, що чотиристоронні переговори щодо України в Женеві у четвер стримають подальшу російську військову агресію в його країні. Але він попереджає, Україна буде робити все можливе, щоб захистити свою територію, якщо дипломатичні зусилля не в змозі вирішити це протистояння.

Міністри закордонних справ США, Європейського Союзу, Росії та України проведуть кризові переговори в четвер у спробі запобігти виходу з-під контролю протистояння між Росією і Україною.

Посол України в Організації Об’єднаних Націй у Женеві Юрій Клименко каже, що не буде легко відновити стабільність у своїй країні, ні змусити Росію відмовитися від своїх територіальних посягань. Але він додає, що на переговорах можна буде знайти спосіб працювати в напрямку мирного врегулювання.

За словами посла, питання про федералізацію України не стоїть на порядку денному, додаючи, що його уряд прагне до децентралізації, до надання більших повноважень окремим регіонам. Клименко заявив, що його уряд виступає проти вимоги Росії, щоб Україна стала федеративною державою, що вважається змовою Москви, щоб послабити роль центрального уряду в Києві.

«На цій зустрічі не розглядатимуть питань, пов’язаних з внутрішніми справами України, але заходи з ескалації тиску на кордонах України, а також шляхів відновлення торговельно-економічних відносин між Україною і Росією, заснованих на взаємовигідних ринкових принципах», сказав він. «Україна наполегливо виступає проти зусилля Москви зірвати Женевські переговори під будь-якиим придуманим приводом».

За словами посла, Україна розглядає переговори як єдиний варіант для врегулювання конфлікту. Він сказав «Голосу Америки», що коли Росія продовжить свої агресивні дії, Україна готова використовувати всі засоби самооборони, відповідно до статті 51 Статуту ООН, яка дає державам право взятися за зброю.

«Якщо буде будь-яка агресія, явна агресія проти України, проти її східних і південних регіонів, Україна буде використовувати своє право на самооборону», попередив він. «Я кажу вам як дипломат... Не тільки українська армія буде захищати країну, але кожен українець відстоюватиме свою Батьківщину».

Міністри закордонних справ сподіваються, що їх поєднані дипломатичні зусилля в четвер зроблять прорив між Москвою і Києвом. Але якщо не буде прориву, то Сполучені Штати і Європейський Союз пригрозили накласти більше економічних санкцій проти Росії.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG