Спеціальні потреби

У Женеві відкриваються чотиристоронні переговори по Україні


Андрій Дещиця
Андрій Дещиця
Міністри закордонних справ, що представляють Схід і Захід, на переговорах в Женеві зроблять у четвер спробу врегулювання кризи в Україні.

Але не виключено, що в цей день всю увагу перемкне на себе президент Росії Володимир Путін.

В умовах скупчення російських військ на кордоні з Україною, перспективи досягнення значного прогресу на чотиристоронніх переговорах здаються примарними. Водночас заяви Путіна по Україні, які він може зробити в ході щорічної «Прямої лінії» з російським народом, можуть мати набагато більший вплив на події на повсталому сході України.

У женевських переговорах візьмуть участь міністри закордонних справ Росії, України, США, а також глава європейської дипломатії. Темою дискусії стане криза, в ході якої Київ намагається відновити свій контроль над містами сходу країни, що контролюють збройні проросійські сепаратисти.
Після прибуття до Женеви в середу міністр закордонних справ України Андрій Дещиця заявив, що ще є час для переговорів з Росією про зниження напруженості.

«Думаю, у нас ще є шанс на деескалацію ситуації дипломатичними засобами, – сказав він. – І ми докладемо для цього всі сили. Ми і так це робимо – і не тільки Україна, а й США. Але зараз настав час, коли потрібно не тільки висловлювати заклопотаність, а й намагатися виробити більш конкретну і адекватну відповідь на плани і дії Росії».

Київ і Захід вважають, що заворушення провокуються Москвою. Високопоставлений представник США дав зрозуміти, що російським лідерам потрібно піти на деескалацію кризи.

«Ідея полягає в тому, щоб вони припинили допомагати, підбурювати і підтримувати цих сепаратистів, і відвели свої війська від кордонів», – заявив журналістам чиновник, у той час як держсекретар США Джон Керрі вилітав до Женеви.

Інші американські службовці заявили у Вашингтоні, що не очікують від переговорів в Женеві якогось прориву, додаючи, що розсудливо припускати введення додаткових санкцій проти Росії, якщо не буде прогресу. Вашингтон може оголосити про додаткові санкції вже в п’ятницю.

Судячи з усього, Путін не має наміру відступати від своєї позиції. Принаймні він не виявляв жодних ознак цього напередодні своєї «Прямої лінії». Ця програма, в ході якої він відповідає на запитання росіян, з’явилася більше десяти років тому і триває в середньому близько чотирьох годин.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG