Спеціальні потреби

ЄС прогнозує значні втрати для Росії через санкції – Wall Street Journal


Санкції Євросоюзу проти Росії, запроваджені у зв’язку з кризою в Україні, матимуть лише незначний вплив на економіку Європи в цьому і наступному році, а от російська економіка постраждає сильніше, повідомляє газета Wall Street Journal.

У вівторок члени ЄС вирішили залишити в силі діючі санкції, що включають обмеження на співробітництво в оборонному, фінансовому і енергетичному секторах російської економіки.

За словами дипломатів, більшість учасників зустрічі, присвяченій перегляду санкцій, зійшлися на думці, що на даному етапі немає підстав для їх пом’якшення або посилювання.

Посилаючись на дослідження Єврокомісії, Wall Street Journal пише, що наслідки санкцій для європейської економіки, «як очікується, залишаться помірними». За оцінками комісії, економічне зростання блоку знизиться через санкції всього на 0,2-0,3 відсотка.

У Росії ж економічне зростання скоротиться на 0,6 відсотка в 2014 році і 1,1 відсотка в 2015 році. В травні комісія прогнозувала спад в розмірі одного відсотка цього року і двох відсотків у наступному.

За даними Wall Street Journal, оцінки комісії сходяться з іншими недавніми прогнозами. Так, Міжнародний валютний фонд цього місяця заявив, що зростання російської економіки цього року складе 0,2 відсотка, а в 2015 – 0,5 відсотка. Аналітики Barclays прогнозують нульове зростання в цьому році і скорочення на 0,5 відсотка в наступному.

У Німеччині, яка є найбільшою економікою Європи, обсяг експорту в Росію в серпні цього року був на 26 відсотків нижчий, ніж минулого, а за період з січня по серпень знизився на 17 відсотків порівняно з попереднім роком, повідомила в середу Федеральна служба статистики.

Загальний розмір кредитів, наданих європейськими банками Росії, з початку року скоротився на 7 відсотків, а ряд фінансових транзакцій, запланованих російськими позичальниками, були скасовані, повідомляється в документі.

За оцінками ЄС, відтік капіталу з Росії цього року досягне позначки 120 мільярдів доларів, пише Wall Street Journal.

Як повідомляє комісія, цього року члени ЄС ввели 45 заборон на експорт до Росії так званих товарів подвійного призначення, тоді як в 2013 році їх було тільки 12. Дані за серпень показують зниження вартості експорту на 64 відсотки, порівняно з минулим роком.

При цьому уряди Угорщини, Словаччини та Кіпру висловлюють побоювання, що санкції можуть мати істотний негативний ефект на їх економіки, наголошується в звіті.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG