Спеціальні потреби

Тімоті Снайдер: Путін намагається послабити та роздробити ЄС


Путін націлився на всю Європу - історик
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:53 0:00

Путін націлився на всю Європу - історик

Україна може виграти лише з Європою, а Європа може виграти лише з Україною.

За останні 25 років лауреатами премій Антоновичів - щорічної нагороди тим, хто підтримує та розвиває культуру України – стали понад 50 письменників та науковців з усього світу. Цього року її отримав історик Тімоті Снайдер, автор багатьох публікацій та кількох книг, серед яких «Червоний Князь», яку присвячено Вільгельмові фон Габсбургу, відомого під псевдонімом Василя Вишиваного, та книги «Криваві землі», яка стала одним з бестселерів не лише у США, але і в Україні.

"Ми вважали, наше журі, що він, можливо, найбільш позитивно з-поміж усіх тих людей, що дуже багато позитивного про Україну писали. Він також ходить з доповідями, їздить по цілому світі і щойно повернувся з Києва. Він дійсно поважна людина, котра дуже високо все про Україну пише і передає спеціально в Америці. Тут дуже багато людей про Україну мало що знають", - заявив президент Фундації Омеляна і Тетяни Антоновичів Ігор Воєвідка.

"Це велика честь для мене бути включеним до списку тих, хто вже отримав подібну нагороду. Для мене вона є дуже особливою, бо я не є вихідцем з України. Ця нагорода є запрошенням до великої спільноти і я дуже це ціную", - прокоментував надання йому нагороди історик Тімоті Снайдер.

Коментуючи події в Україні, Тімоті Снайдер заявив, що політика президента Путіна направлена не виключно проти України, але проти усієї Європи, яку він намагається розколоти за допомогою конфлікту на сході України та окупацією Криму.

"Те, що Путін робить в Україні, є частиною більшої стратегії – він намагається послабити та роздробити Європейський Союз. Україна може виграти лише з Європою, а Європа може виграти лише з Україною. Політика Росії щодо України зміниться лише тоді, коли зміниться російська політика щодо Європи", - сказав Тімоті Снайдер.

Історик переконаний, що криза в Україні також суттєво змінила зовнішню політику США у цьому регіоні.

"Криза в Україні примусила американську зовнішню політику повернутися обличчям до Європи, і це добре. Санкції проти Росії є конструктивними: з часом, всередині Росії розпочнуться дискусії: в чому різниця між Україною та Росією, між Росією та Європою, чи Росією та США. В Україні, Європі та США ми маємо дуже гострі дискусії: якою має бути політика, який вибір ми маємо робити. В Росії це не зовсім так. Санкції, які торкнулися не лише еліти, але середній клас призведуть до початку таких дискусій, без яких неможлива зміна у зовнішній політиці Росії", - заявив він.

Аналізуючи позачергові вибори до українського парламенту, Тімоті Снайдер заявив, що час для проведення фундаментальних реформ в Україні спливає і буде дуже сумно, якщо знадобиться новий Майдан для того, щоб новообрана Верховна Рада запрацювала.

Відео - найголовніше

Антитерористична операція у Нагірному Карабасі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00
XS
SM
MD
LG