Спеціальні потреби

Які перспективи оновлення економіки Європейського Союзу?


Які перспективи оновлення економіки Європейського Союзу?
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:44 0:00
Рецесія економіки Європейського Союзу виявилася глибшою, ніж передбачали експерти. В останньому кварталі 2012 року ВВП країн ЄС скоротився на шість десятих відсотка – це найбільше падіння з 2009 року, розпалу світової фінансової кризи. В оприлюдненому у четвер звіті відділу статистики Євросоюзу говориться, що несподівано різке падіння ВВП спостерігалося у Німеччини – флагмана європейської економіки. При цьому аналітики висловлюють стриманий оптимізм, що у 2013 році економіка ЄС почне зростати. Втім на заваді позитивним процесам в економіці може стати політика.

Минулого тижня лідери країн ЄС досягли компромісного рішення щодо бюджету об’єднання на наступні сім років. Вперше новий бюджет передбачає загальне скорочення витрат на понад 34 мільярди євро. Компроміс щодо урізання витрат позитивно коментують країни, які запроваджують подібні скорочення на рівні національних бюджетів.

Говорить прем’єр-міністр Великобританії Дейвид Камерон:

«Було багато людей, які хотіли навпаки, збільшити витрати бюджетів, щоб стимулювати ріст економіки. Але нарешті ми зрозуміли, що настав час обмежити наші витрати».

З початку року курс євро почав зміцнюватись відносно інших валют. Президент Європейського центрального банку Маріо Драгі вважає що це позитивний сигнал для Європи.

Прем’єр-міністр Великобританії Дейвид Камерон продовжує:

«Зміцнення курсу є свідченням того, що впевненість у Євро зростає».

Аналітик голландського банку ING каже, що за останні чотири місяці приватні фонди влили 100 мільярдів євро у країни на периферії єврозони. Ще рік тому, інвестори переважно виводили з цих країн свої активи.
Політика може втрутитись у плани економістів. В Італії може змінитися уряд. Рейтинг колишнього прем’єра Сільвіо Берлусконі зростає напередодні виборів 24 лютого. В Іспанії партія прем’єра Маріано Рахоя погрузла у корупційних скандалах.

Говорить фінансовий аналітик Луїз Купер:

«Ми бачимо що банки Іспанії та Італії від цього виграють. І інвестори більше готові робити ризиковані інвестиції у ці країни».

Втім, з огляду на стан справ у таких країнах, як Португалія та Греція, кажуть експерти, заявляти про близький вихід ЄС з кризи поки зарано, каже Луїз Купер:

«Прогрес видно. Але він дуже повільний. І об’єми приватних інвестицій в економіку Європи ще дуже малі.

Політика може втрутитись у плани економістів. В Італії може змінитися уряд. Рейтинг колишнього прем’єра Сільвіо Берлусконі зростає напередодні виборів 24 лютого. В Іспанії партія прем’єра Маріано Рахоя погрузла у корупційних скандалах.

Філіп Вайт з Центру за європейські реформи каже:

«Італію може чекати політична нестабільність після повернення Берлусконі. В Іспанії цей політичний скандал навколо Рахоя може зайти дуже далеко. Усі ці процеси можуть дестабілізувати ринки».

Вибори у Німеччині у вересні стануть для Європи чи не найбільшим випробуванням. Якщо Анґела Меркель на них програє, економічні процеси у Європейському Союзі можуть отримати зовсім інший напрям розвитку.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG