Спеціальні потреби

Інтронізація Митрополита Української православної церкви в США


У соборі св. Андрія Первозваного, неподалік американської столиці, 26 січня 2013 року відбулась церемонія інтронізації Митрополита Української православної церкви в США Антонія. Свої привітання на адресу Антонія надіслав Вселенський патріарх Варфоломей.

На церемонію інтронізації Митрополита Антонія священнослужителі та віруючі з’їхались як зі США, так і сусідньої Канади. Адже для українців Північної Америки це подія історичного значення. Гостей вітали у соборі св. Андрія, що понад двадцять п’ять років прикрашає містечко Сілвер-Спрінґ, неподалік американської столиці. Як розповідає настоятель собору, отець Володимир Штеляк, для нього особисто та громади загалом, це велика честь.

“Це свято є оживляючим елементом для нашої парафіяльної родини. Це для нас велике благословення. І ми тішимося, що маємо можливість вітати його Високопреосвященство”.

«Аксіос!», що грецькою означає “достойний”, лунало у залі собору св. Андрія на адресу Митрополита Антонія. Для самого Антонія, людини, яка віддала служінню Богу сорок років, церемонія інтронізації мала особливе значення.

“Я переповнений насолодою, яку ніколи не відчував у своєму житті. Привітання вірних, проголошення «Аксіос!», що означає «достойний», я молю Бога, щоб міг бути гідним цієї довіри”, - розповів розчулений Блаженніший після церемонії.

Інтронізація стала остаточним кроком у процесі обрання нового митрополита. Архієпископа Антонія було обрано у жовтні 2012 року на Надзвичайному Синоді УПЦ в США у серці українського православ’я, містечку Баунд-Брук, що у Нью-Джерзі.

З 1951 року, саме там, на клаптику купленої українцями землі, почав розвиватися православний адміністративний центр. У вересні 54-го там було закладено цвинтар, на якому спочиває десять тисяч українців.

Над центром височіє Церква-пам’ятник св. ап. Андрія Первозваного, що була збудована в пам’ять жертв українського Голодомору.

З 1975 року там працює православна семінарія. До послуг семінаристів велика бібліотека з унікальними книгами та архіви музею, що розташований при Українському культурному центрі.

Тут же, у мавзолеї під церквою, спочиває Патріарх Мстислав, людина, яка ініціювала об’єднання українського православ’я США та створення осередку у Нью-Джерзі. У 1990 році, коли Владика Мстислав був митрополитом, Собор відродженої Української автокефальної православної церкви у Києві, обрав його Патріархом Київським і всієї України.

Митрополит Антоній, ще у сані архієпископа, протягом 17 років, зберігав спадщину Мстислава, керуючи адміністрацією Церкви. Тепер ці обов’язки перебрав на себе, єпископ Даниїл, який бачить роль Церкви далеко за межами духовного проповідника громади.

“У наших церквах зберігаються не тільки духовні скарби української нації, але зберігаються, перш за все, традиції. У моїх кафедральних соборах, чи то в Чикаґо, чи то в Пармі, чи в Детройті, наші парафіяни збираються майже щотижня, вчаться грати на бандурі, вишивають, пишуть писанки. Тобто, наші церкви стають джерелом з котрого люди черпають знання про нашу українську спадщину”, - підсумовує єпископ Даниїл.
“Я переповнений насолодою, яку ніколи не відчував у своєму житті. Привітання вірних, проголошення «Аксіос!», що означає «достойний», я молю Бога, щоб міг бути гідним цієї довіри”.
Митрополит УПЦ в США Антоній

Кандидатуру Антонія схвалив Вселенський патріарх Варфоломей, якому підпорядковується Українська православна церква в США. Він надіслав свої особисті вітання Антонію через свого представника, архієпископа Грецької православної церкви Америки. Своїм головним завданням Митрополит Антоній вбачає розбудову православних приходів навколо нових місць концентрації віруючих та залучення четвертої хвилі імміграції.

“Наше першочергове завдання, зміцнити наші приходи, і не лише вже існуючи церкви. Ми плануємо місії по всіх Сполучених Штатах, у місця куди переїхали українці. І звичайно наше головне завдання, залучити четверту хвилю української імміграції до життя Церкви. Вони вже з нами, кожної неділі вони заповнюють наші церкви. Але ми б хотіли аби вони грали більш активну роль у житті Церкви», - наголошує митрополит.

Новий митрополит планує також активізувати роботу з молоддю, у якої, за його словами, занадто багато спокус на шляху до Церкви та Бога. Митрополит Антоній перебрав на себе роль лідера українських православних у США від Митрополита Константина, який помер у травні 2012 року.
  • 16x9 Image

    Зореслав Байдюк

    Зайнявся журналістикою у вісім років, коли почав друкувати домашню газету "Україна", в який висміював рідних. Оскільки не всім це подобалося, початкову видавничу діяльність довелося припинити після другого номеру. Потім була газета класу, в якій критикував однокласників, що теж було далеко не всім до вподоби.

    Професійно зайнявся телевізійною журналістикою у 19 років, ще навчаючись на другому курсі інституту журналістики.  До того, як у 2000-му році приєднався до "Голосу Америки", працював у теле-, радіо- та друкованих ЗМІ, як в Україні, так і у США.  На "Голосі Америки" працював радіорепортером, продюсером, редактором та ведучим. З розширенням телебачення, у 2004 році повернувся до улюбленої справи – телевізійної журналістики. З відеокамерою об’їздив практично всі великі поселення українців у США. Висвітлював генеральні асамблеї ООН, саміти НАТО, з’їзди демократичної партії США. Коли "Голос Америки" запустив проект «Час-Тайм», був постійним ведучим програми.  Сьогодні ведучий тижневика «Вікно в Америку», першої телевізійної програми усього "Голосу Америки".

Відео - найголовніше

Чотири уроки війни. Думки західних аналітиків. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:20 0:00
XS
SM
MD
LG