Спеціальні потреби

У Вашингтоні вшановують Елвіса аж двома виставками


Пройшло вже понад тридцять років з часу смерті Елвіса Преслі, людини, яка назавжди змінила світ музики. Співака знають і пам’ятають по всьому світу. Цього року, він відзначив би своій 75-ий день народження.У Вашингтоні пам’ять музиканта вшановують дві виставки.

Його ім’я, його музика та його неповторний стиль, незабуті. Зображення співака можна знайти усюди. Від коробки для обідів до поштової марки.

Куратор виставки, присвяченої Елвісу Преслі в Національній портретній галереї, Ворен Перрі розповідає, що у них оригінал малюнка Марка Стуцмана, на основі якого у 1993 році Поштова служба випустила марку Елвіса. Перрі каже, що загалом було продано 500 мільйонів цих марок, що є рекордом в історії американської пошти. Він вважає, що Елвіс, можливо, найбільш відома людина в історії людства.

Друга виставка, присвячена Елвісу, проходить у Музеї новин. Вона складається в першу чергу з телевізійних репортажів та газетних статей про короля рок-ен-ролу. На ній зокрема розглядається роль преси в кар’єрі Елвіса.

Одна з авторів цієї виставки, Петті Рул, каже, що преса не завжди в позитивному світлі представляла Преслі:

«Вони називали Елвіса безталанним. «Нью-йорк таймс» якось назвала його вульгарним. Говорили, що його рухам на сцені – місце в борделі. Коли він почав кар’єру актора у Голлівуді, критики не жалували його фільми. Однак, народ полюбив Елвіса. А його концерти у Лас-Вегасі у 1969 році побили усі рекорди».

Концерт 1972 року, під час якого Елвіс був вдягнутий у костюм, що є на виставці, ввійшов в історію:

«Його концерт на Гаваях був першим концертом, який транслювався в прямому ефірі у сорока країнах світу».

Вважається, що той концерт побачило півтора мільярда мешканців планети. Чимало експонатів на цій виставці позичено з будинку музею Елвіса в Теннессі. Вони ілюструють як його професійне, так і приватне життя. У 1957 році, вже відомого на всю країну співака, забрали в армію, де він відслужив два роки. Цей період його життя також представлено на виставці.

Петті Рул каже, що у музеї боялися, що виставка привабить лише людей певного покоління, які зростали з музикою Елвіса. Але, виявилося, що на виставку приходить і молодь. Приходить не лише подивитися на експонати, але й послухати музику легенди.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG