Спеціальні потреби

У США взялися за утилізацію «електронного» непотребу


Що робити з тими електронними пристроями, котрі уже застаріли і нікому не потрібні? Цим питанням суспільство останнім часом переймається дедалі більше. І хоча переробка електроніки сьогодні є не настільки популярною, як, наприклад, переробка паперу чи пластмаси, двоє американських студентів запевняють, що від цієї справи може бути така ж користь і навіть прибуток.

Вистоявши у довжелезних чергах власники нових Ай-фонів позбавлялися від мобільних, якими вони користувалися до цього дня, не відходячи від магазинів Apple. Однак викидають їх не просто у смітник. Уживані пристрої викуповує для переробки, а інколи навіть для перепродажу, компанія YouRenew. Два з половиною роки тому цю фірму відкрили два студенти, які розуміли, що на цьому можна не лише заробити, але й принести користь навколишньому середовищу.

Співзасновник компанії YouRenew.com Боб Кейсі каже, що ринок лише відкривається.

«Сьогодні кількість переробленої електроніки складає лише 10 відсотків у той час, як наприклад паперу, пластмаси, тощо – 50%. Сподіваюся, що незабаром цей відсоток зросте, і ми будемо одними з перших на цій ниві».

Аналітики підтверджують – ринок переробки електроніки у США дедалі зростає. Лише за два роки бізнес YouRenew зріс на 200 відсотків. Утім мета засновників компанії – доносити до людей важливість утилізації електронних пристроїв.

Говорить виконавчий директор компанії YouRenew.com Ґай Мінетті:

«Ми знаємо, що у людей є безліч електронних пристроїв, які валяються в офісах, чи просто у шухлядах, і давно вже вкрилися пилюкою. Тож ми намагаємося пояснити, що коли вони здадуть це на переробку, то не лише допоможуть навколишньому середовищу, але й отримають за це якусь копійку».

Як стимул, компанія пропонує готівку за уживані мобільні телефони та старі комп’ютери. Ті, що не працюють, ідуть відразу на переробку. Інші ж повністю перепрограмовують і продають з невеликою націнкою. У відповідь на скарги споживачів, навіть компанія Аpple вирішила розпочати бізнес утилізації, пропонуючи знижки і подарункові картки тим, хто принесе непотрібну електроніку на переробку.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG