Спеціальні потреби

Електронна музика переживає ренесанс у США


У США зростає популярність нічних клубів
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:21 0:00
Direct link

У США зростає популярність нічних клубів

Музика, як і все інше, не стоїть на місці. І час від часу у ній з’являються нові жанри. І якщо одні так і не знаходять свого слухача, то інші, навпаки, набувають шаленої популярності.

Один з таких напрямків - електронна танцювальна музика. Це напрямок, що народився у танцювальних клубах і швидко захопив світ. Творців цієї музики визнають навіть престижні музичні премії, як наприклад ««Ґреммі».

Електронна танцювальна музика - відносно новий жанр для Америки. Тут не потрібно вокалістів, гітаристів, барабанщиків. Будь-хто з ноутбуком і простим програмним забезпеченням може стати композитором.

Саме це і зробив свого часу Деніз Кою – на персональному комп’ютері він почав писати електронну музику для нічних клубів.

Ді-джей каже, що технологія міняє музику. Це безперечно так, можна навіть сказати, що ноутбук є новою гітарою.

Електронна музика користується попитом, здебільшого, серед молоді.

Нічні клуби не єдине місце, де сьогодні почуєш електронну музику. Дедалі частішими та масштабнішими стають EDM – від словосполучення Electronic Dance Music - фестивалі, які збирають десятки тисяч людей та навіть концерти. Американська столиця також не лишилася осторонь модних віянь.

У вересні у Вашингтоні відкрився клуб «Екостейдж» і негайно став найбільшим концертним майданчиком. Антоніс Караґунис є власником клубу:

«Це не елітний нічний клуб, це не затишний салон зі столиками. Тут ти сприймаєш електронну музику, у її чистій формі».

Коштує цей досвід не дешево. В такому клубі як «Екостейдж», за вхід можуть взяти і 60 доларів, надто, якщо на вечір запрошено популярного ді-джея.

Армін Ван Бюрен - ім’я цього голландця добре знане у світі електронної музики. Він вважається одним з тор-ді-джеїв і часто подорожує.

Він каже, що бути на танцювальному майданчику, бачити гру світла, всі ці візуальні ефекти, шоу…закриваєш очі і ніби летиш.

«Технологія міняє музику. Це безперечно так, можна навіть сказати, що ноутбук є новою гітарою».
Армін Ван Бюрен, ді-джей
Армін уже встиг збудувати маленьку імперію, що включає виробництво музичних кліпів, компанію звукозапису і радіо-шоу з мільйонною аудиторією. До речі, він вважає, що електронна танцювальна музика надала радіо нового дихання:

«Це викликало більше зацікавлення до стилю, до музики. Знаєте, мені дійсно не хотілося б нагадувати, але…я це передбачив».

Армін каже, що електронна танцювальна музика також починає завойовувати собі місце серед поважних музичних жанрів:

«Це не просто якийсь собі пацан натискає кнопки. Про себе можу сказати, що я роблю все для публіки. Я не той художник, який любить щось малювати у себе в майстерні, я малюю для публіки тому, що у мене є музична палітра».

Музична індустрія відзначається шаленою конкуренцією. Швидко міняються виконавці і уподобання аудиторії. То ж майбутнє електронної танцювальної музики дуже непевне. Хоча схоже, що ця музика поки що затримається на певний час.
XS
SM
MD
LG