Спеціальні потреби

Віра Фарміґа: «Статева ознака не є критерієм при присудженні голлівудських нагород»


Праворуч: Віра Фарміґа із молодшою сестрою Таіссою

У США на великі екрани вийшов художній фільм «Цей темний світ». Це – режисерський дебют акторки українського походження Віри Фарміґи, відомої глядачам за стрічками «Відступники» і «Вище неба». На прохання Фарміґи співавтором сценарію стала Керолін Бріггс, що написала однойменну автобіографічну сповідь. Вона охоплює майже три десятиліття її життя, кульмінацією якої стала дорожня аварія, де мало не загинула її маленька дочка. Після цього Керолін та її чоловік рок-музикант увірували в божественне провидіння і в результаті стали членами релігійної громади. Проте події, які відбуваються в їхньому житті, завдають ударів по вірі Керолін, приводячи до конфлікту між сім'єю і вірою, любов'ю до своєї сім'ї і Богом.

Головну роль у фільмі виконала сама Віра Фарміґа, а зіграти Керолін в юності вона довірила своїй молодшій сестрі Таіссі. Кореспондент «Голосу Америки» Галина Галкіна зустрілася з режисером-дебютантом у готелі «Чотири сезони» у Беверлі-Гіллз.

Голос Америки: Як Вам вдалося стали режисером фільму «Цей темний світ»?

Віра Фарміґа:
Мене запросили зіграти роль Керолін Бріггс, і для початку я прочитала її мемуари «Цей темний світ: Історія віри, знайденої та втраченої», які були видані в 2002-му році. Я була вражена чесністю і відвертістю Керолін і її не позбавленою гумору розповіддю. Я дуже часто уособлювала себе з нею, коли поринала в її самопізнання себе як дочки, сестри, дружини і матері. На моє прохання Керолін стала співавтором сценарію, а й я сама поринула в нього з головою. А потім, коли проект застопорився, я взяла на себе його режисуру.

Г.А.: Цей фільм, схоже, виявився для Вас сімейним?

В.Ф.:
Так, напевно. Я запросила свою молодшу сестру Таіссу провести літо з моєю родиною і як би заодно зіграти роль у моєму фільмі. За це я пообіцяла їй подарувати на повноліття свій пікап. У результаті я сама була вражена її грою – у неї несподівано проявилася здатність багато чого сказати без слів: у неї дійсно чудова міміка. Мій чоловік Ренн Гоук теж був задіяний у цьому фільмі як співпродюсер і музичний продюсер. Ну, а я сама була вагітна другою дитиною.

Г.А.: Я помітила, що з Вашої легкої руки Таісса продовжує утверджуватись як актриса?

В.Ф.:
Вона дійсно подає великі надії, так що подивимося.

Г.А.: Як Ви думаєте, чи сильно вплинув на становище жінок-режисерів «Оскар» Кетрін Бігелоу, який вона отримала за стрічку «Повелитель бурі» в 2010-му році?

В.Ф.:
Не думаю. Кетрін виграла свій режисерський «Оскар» у той рік, коли я була номінована за фільм «Вище неба». А зйомкам фільму «Цей темний світ» зелене світло було дано ще до того. Подивимося, чи обійдуть жінок-режисерів увагою в новий сезон нагород. Але мені здається, що статева ознака не є критерієм при присудженні ні режисерського «Оскара», ні будь-якої іншої нагороди.

Г.А.: А як вплинула на Ваше життя і кар'єру «оскарівська» номінація за виконання ролі другого плану у фільмі «Вище неба»?

В.Ф.:
Ви знаєте, за два дні до церемонії я дізналася, що вагітна, і що я не можу підписатися на всі проекти, які мені пропонують. А після номінації я подумала, що повинна залишатися в професії, незважаючи на всі привабливі пропозиції. Тому я вирішила, що в першу чергу буду триматися свого проекту «Цей темний світ», а все інше залишила на майбутнє.

Г.А.: Як я бачу, це майбутнє вже не за горами – у наступному році у Вас виходять чотири фільми…

В.Ф.:
Так, на початку року виходить трилер Деніела Еспінози «Код доступу "Кейптаун"», в якому я граю в компанії з Райаном Рейнольдсом і Дензелом Вашингтоном.

Г.А.: Як у режисера «Цього темного світу» у Вас був привілей вибирати актрису на головну роль. Могли б Ви довірити роль Керолін Бріггс комусь іншому?

В.Ф.:
Після того, як було вирішено, що режисером фільму буду я, ми переглянули багатьох актрис. Вони приходили зі своїм власним досвідом, вірою і поглядами на життя. Однак мені здавалося, що ніхто так глибоко не проник у світ Керолін, як я, хоча це, можливо, і егоїстичний вибір з мого боку.

Г.А.: Чи треба Вам проходити кінопроби, коли Вас цікавить якийсь проект?

В.Ф.:
У наш час розвинених технологій я можу поговорити з режисером по Скайпу.

Г.А.: Як Ви ставитеся до того, що в наш час люди ставляться до голлівудських зірок, як до богів?

В.Ф.:
Це просто смішно. Я не знаю. Я сама працювала пліч-о-пліч з такими «богами». Це просто імідж і нічого більше.

Г.А.: Значить, Джордж Клуні – не «бог»?

В.Ф.:
Джордж Клуні, мабуть, виняток. (Сміється). Від нього дійсно виходить приголомшлива енергія. Він якимось чином поєднує цноту з великим гумором. І, до речі, найпривабливіше в Клуні все-таки його гумор, а не те, як він виглядає.

Відео - найголовніше

Перша партія танків Abrams прибула до України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:32 0:00
XS
SM
MD
LG