Спеціальні потреби

Ромні відмовляється публікувати податкові декларації


Ромні звинувачують у приховуванні статків, Обаму - у доведенні економіки країни до плачевного стану.

Президент Обама не витрачає часу даремно. Не встигли опоненти розкритикувати президента за високий рівень безробіття та плачевний стан економіки у червні, як Обама пішов в атаку. Під час свого передвиборчого турне південним штатом Вірджинія Барак Обама звинуватив Ромні у приховуванні свого минулого в бізнесі. І головне – у небажанні оприлюднити свої податкові декларації за тої час, коли Ромні був засновником та головою ради директорів компанії Бейн Кепітал.
У Мітта Ромні вимагають оприлюднити податкові декларації.

«Пан Ромні заявляє, що він може виправити ситуацію в економіці, базуючись на своєму досвіді роботи у приватному секторі. Саме тому я вважаю, що виборці мають право знати, що саме він робив, і який у нього досвід у веденні бізнесу», - говорить президент Обама.

Навіть проливний дощ не зупинив президента від намагання пояснити своїм виборцям, хто ж такий Мітт Ромні:

«Він інвестував у компанії, яких називають першопрохідниками у виведенні робочих місць за кордон. Я не хочу виводити робочі місця за кордон, я хочу повернути їх назад у США».

І, схоже, президенту Обамі таки вдалось переважити шальки на свій бік. Навіть консервативні аналітики та політики заговорили, що Ромні таки слід оприлюднити свої податкові декларації.

«Я вважаю, що необхідно оприлюднити податкові декларації. Найкращий шлях - це оприлюднити все і продемонструвати, що тобі немає чого приховувати», - вважає губернатор штату Алабама Роберт Бентлі.

Але Мітт Ромні, який згідно раніше оприлюднених декларацій, володіє майном та банківськими рахунками на чверть мільярда доларів, поки не готовий оприлюднити інформацію про всі свої статки:

«Я б з задоволенням оприлюднив податкові та фінансові декларації за два роки. Цього має бути достатньо, щоб зрозуміти, як я платив податки».

Те, що Мітт Ромні не готовий слідувати прикладу свого батька, який, балотуючись у президенти, оприлюднив свої декларації за останні 10 років, породжує у багатьох чимало підозр.

«Очевидно, що там таки є таки, що приховувати, бо якби нічого не було, він би сказав - ось тримайте», - говорить політичний аналітик Метью Даун.

Як відіб’ються останні події на рейтингу Ромні, покаже час. Очевидним на сьогодні є лише те, що після вихідних, проведених у заміському будинку та на яхті, на Мітта Ромні чекає нелегкий робочий тиждень.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG