Спеціальні потреби

Головні питання закордонної політики США очима кандидатів у президенти


Гілларі Клінтон і Дональд Трамп
Гілларі Клінтон і Дональд Трамп

Увесь світ з увагою спостерігає за ходом передвирчої кампанії у Сполучених Штатах, зокрема за тим, як кандидат від Демократичної партії Гілларі Клінтон і Республіканської – Дональд Трамп планують вести справи щодо тероризму, міжнародної торгівлі та інших питань.

Колишній державний секретар – пише Масуд Фарівар – вважається «яструбом» у закордонній політиці і готова застосувати всі заходи, від дипломатії до розвитку – на підтримку закордонної політики.

«Якщо Америка не вестиме перед, ми залишимо вакуум, який може спричинити хаос або інші країни негайно заповнять його», - сказала вона.

Професор політичних наук Університету Джорджа Мейсона, що у штаті Вірджинія, Джеремі Меєр каже, що Клінтон тим відрізнється від чинного президента Обами, що вона більше бажає застосувати силу.

А Трамп, який виступає проти політики будівнцтва країн, схильніший до ізоляціонізму. Все-таки він каже, що закордонна політика основуватиметься на інтересах Америки та їх союзників.

Один із групи 87 американських високопоставлених армійських командувачів, який підтримав Трампа, генерал у відставці Сидні Шакнов каже, що, в разі обрання новим президентом, він буде чинити тиск на країни НАТО, щоб вони вкладали більше коштів в організацію.

Занепокоєння серед спостерігачів викликають необережні заяви Трампа, пише Масуд Фарівар. Кандидат у президенти назвав Путіна сильним лідером, який може бути союзником у боротьбі з «Ісламською державою», незважаючи на раніше офіційне звинувачення на адресу Росії, що вона намагається втручатись у президентські вибори в США.

Гілларі Клінтон обіцяє бути «рішучою але розсудливою» у закордонній політиці. Вона, серед іншого, хоче посилити санкції проти Росії за анексію українського Криму і вторгнення у Східну Україну, поширити американську протиракетну систему в Європі і помогти європейцям розірвати їх залежність від російських енергоресурсів.

Щодо глобальної торгівлі, то Трамп звинувачує Китай у несправедливих торговельних практиках, веденні недозволеної валютної політики. «Китай шанує силу» сказав він ще у квітні, маючи на думці серед іншого територіальні претензії в районі Південно-Китайського моря.

Гілларі Клінтон прихильниця рішучості у політиці щодо китайських територіальних претензій, але в торговельних відносинах виступає проти односторонніх заходів. На думку професора Меєра з Універститету Джорджа Мейсона, відносини США з Китаєм будуть одними з найскладніших для наступного президента.

На відміну від Гілларі Клінтон, яка різко осуджує дії Росії в Сирії, пише Масуд Фарівар, Трамп вважає, що немає потреби виступати проти сирійського уряду, Росії та Ірану, тому що вони також борюються з «Ісламською державою». Він вважає «Ісламську державу частиною більшої загрози Америці, яку він називає «радикальним ісламським тероризмом».

Дивіться також: Як сучасні технології впливають на політичну активність американців

Як сучасні технології впливають на політичну активність американців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:03 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG