Спеціальні потреби

Єгипет: прихильники Мурсі планують нові протести


Прихильники відстороненого від влади президента Єгипту планують провести нові мітинги у п’ятницю, незважаючи на те, що тимчасовий уряд країни погрожує розігнати два сидячі страйки ісламістів.

Демонстранти вимагають поновлення на посаді Мурсі - першого демократично обраного президента, якого військові усунули від влади минулого місяця після масових протестів проти його влади.

Тим часом Вашингтон, за всіма ознаками, виступив із найсильнішою досі підтримкою дій армії Єгипту. У четвер державний секретар Джон Керрі заявив, що військові «по суті, відновили демократію» в країні, коли повалили президента Мурсі.

В інтерв’ю на пакистанському телебаченні Керрі описав зміну влади в Єгипті як виконання військовими прохання мільйонів єгипетських громадян втрутитися в ситуацію і врятувати країну від хаосу. Він зазначив, що немає жодних доказів того, що військові перебрали контроль над владою в країні.

Міжнародні правозахисні організація закликають Єгипет не застосовувати силу у намаганнях розгінати сидячі страйки, які влаштовують у Каїрі прихильники Мурсі.

Цього тижня, підтримуваний військовими тимчасовий уряд Єгипту офіційно наказав органам безпеки розгінати очолювані «Мусульманським братством» акції протесту, називаючи їх загрозою національній безпеці країни.

У п’ятницю організація Вахта прав людини закликала до скасування будь-яких планів щодо застосування сили проти протестувальників, кажучи, що свободу мирних зібрань слід поважати.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG