Спеціальні потреби

У Єгипті прокуратура доручила арештувати лідерів Мусульманського братства


У той час, як тимчасовий прем’єр-міністр Єгипту Газем ель-Біблаві готується запропонувати Мусульманському братству посади в тимчасовому кабінеті міністрів, генеральна прокуратура доручила арештувати високопоставлених лідерів братства.

У заяві, оприлюдненій генеральною прокуратурою у середу, сказано, що ордер на арешт стосується верховного лідера Мухаммеда Бадіє, двох його заступників та ще вісьмох інших людей. Згідно з повідомленням, їх запідозрено у заохочуванні до насильства перед штаб-квартирою Республіканської гвардії, в результаті чого загинуло понад 50 людей.

Представник Мусульманського братства Ґегад ель-Гаддад через Twitter назвав це «цією самою тактикою поліцейської держави» і додав, що його також звинувачено у державній зраді.

Згідно з повідомленнями державних засобів масової інформації, новопризначений тимчасовий прем’єр-міністр Газем ель-Біблаві має намір запропонувати посади в уряді представникам Мусульманського братства та ісламістської Партії аль-Нур.

Тимчасові лідери Єгипту вдаються до негайних політичних заходів, які включають плановані зміни до Конституції та проведення нових парламентських і президентських виборів.

Мусульманське братство і Партія аль-Нур належають до групи політичних організацій, які піддають критиці план змін, що його запропонував тимчасовий президент Адлі Мансур після того, як збройні сили усунути з посади Мухамеда Мурсі.

Головне ліберальне угруповання Фронт національного порятунку заявив у середу, що з ним ніхто не проводив нарад щодо цього плану та що він не погоджується з деякими його положеннями. Молодіжний рух Тамаруд також повідомив, що з ним не проведено нарад та що обидва угруповання планують запропонувати зміни до дорожньої мапи.

Мусульманське братство висуває застереження до сформування тимчасового уряду й вимагає поновлення Мурсі на посаді. Його представник заявив у середу, що вони відкидають будь-яку пропозицію щодо участі в новій адміністрації.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG