Спеціальні потреби

Держдепартамент США занепокоєний політичним проявами антисемітизму в Україні


Прага – У новому щорічному звіті Держдепартаменту США про становище зі свободою релігій у світі за 2012 рік висловлено занепокоєння зниженням рівня релігійних свобод у багатьох частинах світу. Настороженість викликають, як йдеться у документі американської влади, явні прояви виступів антимусульманського характеру в Європі та Азії, а також «тривале глобальне наростання антисемітизму». Зокрема, у звіті висловлено занепокоєння «проявами антисемітизму» в політичному житті України.

Представляючи звіт Державного департаменту США про міжнародну релігійну свободу у світі за 2012 рік, державний секретар США Джон Керрі сказав у понеділок, що новий документ охопив майже 200 країн світу та є намаганням США підтримати у світі «свободу висловлювання, релігійних практик, невід’ємного права кожної людини вірити, чи не вірити та змінювати свої переконання».

Коли країни атакують релігійну свободу, вони наражають на небезпеку свою стабільність
Джон Керрі
«Коли країни підривають чи атакують релігійну свободу, вони не лише несправедливо погрожують тим, кого принижують, вони також наражають на небезпеку свою стабільність, ми спостерігаємо таке у багатьох регіонах. Наступ на релігійну свободу викликає у нас занепокоєння моральною і стратегічною безпекою самих Сполучених Штатів», – наголосив Керрі.

У звіті Державного департаменту США також відзначено тенденції глобального наростання антисемітизму та антимусульманських настроїв. Антимусульманські настрої найбільш часто проявляються в країнах Європейського Союзу та в країнах Азії. У цьому документі уряду США також виділено, що антисемітизм має за звітний період найбільше проявів у таких країнах, як Венесуела, Єгипет, Іран, Україна, Росія, Греція, Аргентина і Угорщина.

Українські політики кажуть про занепокоєння антисемітизмом «Свободи»

Представники Державного департаменту США відзначили у звіті про релігійні свободи занепокоєння американських офіційних представників у Києві проявами релігійної нетерпимості, антисемітизму в парламенті України представниками політичних партій, включно з всеукраїнським об’єднанням «Свобода».

«Свобода» є надихаючою силою проявів таких негативних, націоналістичних подумів
Оксана Калетнік
Відповідаючи на запитання про такі прояви антисемітизму і розпалювання міжрелігійного напруження у Верховній Раді, член комісії парламенту з міжрелігійних питань, комуніст Оксана Калетнік сказала Радіо Свобода: «Я можу відзначити, що, дійсно, цей парламентський склад дуже складний і досить різноманітний. Є тенденції присутності радикальних сил. І досить негативний напрямок тут – це саме присутність партії «Свобода», саме вона є надихаючою силою проявів таких негативних, навіть націоналістичних подумів, які якраз ведуть до того щоб не об’єднувати ситуацію в країні, але роз’єднувати її».

А відомий український політик, один із лідерів «Народної самооборони» Тарас Стецьків не згоден в цілому з оцінками наростання проявів антисемітизму в Україні і каже Радіо Свобода.

«Я, якщо чесно, серйозних проявів антисемітизму в Україні не спостерігаю. Хіба окремі заяви окремих діячів «Свободи» можуть наближено свідчити про певну ксенофобію і певний антисемітизм. Але не більше», – зазначив він.

У звіті Держдепартаменту США також сказано про певні проблеми стовно статусу єврейських цвинтарів в Чорткові, Кременці та Львові, а також про дискримінацію кримських татар і проблеми поділу церковного майна в Україні.

Передрук з "Радіо Свобода"

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG