Спеціальні потреби

США виділять Єгипту мільярд доларів для погашення боргів країни


Сполучені Штати завершують переговори з новим урядом Єгипту щодо виділення країні мільярд доларів для погашення її боргу. Це - частина американського та міжнародного пакету фінансової допомоги, покликаної на підтримку кволої економіки Єгипту і її переходу до демократії.

Минулого тижня, група чільних дипломатів США перебувала в Каїрі, де намагалася узгодити деталі домовленості. Політичне замішання в Єгипті та застереження у Вашингтоні щодо винагородження новообраного ісламістського керівництва країни призвели до затримки у роботі над угодою. Заборгованість Єгипту перед США становить три мільярди доларів.

У понеділок, високопоставлені урядовці США сказали, що остаточне повідомлення в цій справі буде оприлюднене наприкінці цього місяця.

Наприкінці цього тижня до Єгипту прибуде торговельна делегація представників з понад 40 американських підприємств, які розглядають можливість інвестування в країну.

Підтримуваний Братами-мусульманами президент Єгипту Мохаммед Мурсі заявив, що його першим пріоритетом є створення робочих місць і відродження кволої економіки країни, яка зазнала удару внаслідок хаосу, який охопив Єгипет після революції 2011 року.

Два тижня тому, Мурсі звернувся до Міжнародного валютного фонду з проханням про надання Єгипту пакету позичок у розмірі 4,8 мільярда доларів. Саудівська Аравія та Катар уже надали Єгипту екстрену допомогу і Китай запропонував позику в сумі 200 мільйонів доларів.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG