Спеціальні потреби

Єгиптяни протестують проти указу президента Мурсі


Мурсі пішов по стопам Мубарака - критики
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:05 0:00
Direct link

Мурсі пішов по стопам Мубарака - критики

Демонстранти на каїрській площі Тагрір і далі виступають проти президента Мухаммеда Мурсі. Кілька годин раніше він мав зустріч з провідними суддями країни, яким сказав, що деякі частини його указу про збільшення президентських повноважень мусять залишитися в силі.

Кореспондентка Голосу Америки в Каїрі Елізабет Арротт повідомила, що кілька тисяч протестувальників на площі вигукували: «народ вимагає усунення цього режиму» і «радій, радій Госні Мубарак. Мурсі прийшов, щоб продовжувати твою справу».

Опозиційні групи вимагають скасування указу Мурсі. Вони звинувачують його в намаганні надати собі диктаторські повноваження, які мав його багаторічний попередник Госні Мубарак, і якого усунено торік у результаті всенародного повстання.

У вівторок вранці протестувальники мали сутичку з поліцією. Вони кидали пляшки із запалювальною сумішшю і каміння, висловлюючи гнів з приводу збільшення президентських повноважень.

У понеділок Мурсі обіцяв Верховній юридичній раді, що він обмежить свої повноваження до «державних справ». Проте немає конкретного окреслення «державних справ», у сфері яких президент Мурсі матиме абсолютну владу.

Мурсі надав собі ці повноваження указом від 22 листопада. Ці повноваження забороняють судовим органам влади кидати виклик його рішенням.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG