Спеціальні потреби

У Єгипті опозиція продовжуватиме боротьбу проти ісламістської конституції


Офіційні результати двоетапного референдуму щодо нової конституції Єгипту, яка має підтримку ісламістів, можуть бути оголошені вже в понеділок.

Представники виборчої комісії підраховують бюлетені з проведеного в суботу другого раунду голосування, яке відбулося у 17 із 27 провінцій Єгипту. В інших провінціях голосування проведено ще 15 грудня.

Рух Мусульманське братство, який підтримує президента Мухамеда Мурсі, повідомив, що неофіційні результати вказують, що за проект конституції проголосувало у двох турах 64 відсотки громадян, причому в суботу цей відсоток був навіть вищий – 71 %.

Проте опозиційний Фронт національного порятунку заявив, що він звернувся до офіційних осіб, щоб провести слідство у справі порушень під час референдуму. Коаліція ліберальної опозиції твердить, що відсутність нагляду з боку судової влади над перебігом референдуму довів до шахрування результатів і залякування виборців з боку ісламістів. Багато суддів бойкотували процес, щоб запротестувати проти спроб президента Мурсі поставити себе вище законів.

Опозиційні активісти також кажуть, що конституція не має сили закону, тому що за неї проголосувала лише приблизно третина електорату.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG