Спеціальні потреби

Новообраний президент Єгипту виступив перед прихильниками у Каїрі


Новообраний президент Єгипту Мохаммед Мурсі заявив, що він високо цінує «велику честь», надану йому єгипетським народом.

Мурсі виступив на площі Тагрір у столиці Каїрі у п’ятницю перед десятками тисяч своїх прихильників, які протестували проти Вищої військової ради країни. Він привітав єгиптян, які проживають у країні і за кордоном, зазначивши, що кров’ю революціонерів, які загинули або були поранені під час повстання, «полито дерево свободи».

Мурсі був кандидатом в президенти Єгипту від «Мусульманського братства». Після оголошення його переможцем президентських виборів, Мурсі виступив з цієї організації. У своїй промові Мурсі знову висловив прагнення сформувати уряд національної єдності, до складу якого входили б мусульмани, християни і жінки.

Він висловив підтримку, за його словами, ідеї «справжньої демократії» кажучи, що ані його прихильники, ані противники не можуть бути позбавлені будь-якого права.

Мурсі складе президентську присягу у суботу перед Конституційним судом Єгипту, явно піддаючись бажанням правлячої Вищої військової ради країни щодо деталей передачі влади.

Мурсі пообіцяв скласти присягу перед парламентом. Одначе, військова рада заявила, що церемонія інавгурації відбудеться перед судом, беручи до уваги нещодавній розпуск нижньої палати парламенту, в якій переважали «Брати-мусульмани».

Деякі спостерігачі кажуть, що розходження у поглядах може бути першою фазою тривалої боротьби за владу у Єгипті між «Братством» і військовими.
XS
SM
MD
LG