Спеціальні потреби

Єгипет притягне до суду 19 американців


Єгипет притягне до суду 19 американців
Єгипет притягне до суду 19 американців

Тимчасовий військовий уряд Єгипту передав у суд справи 40-ка єгипетських та міжнародних працівників недержавних організацій. Їх звинувачують у діяльності без ліцензій на території країни та незаконне отримання грошей із-за кордону. Серед затриманих, яким заборонили виїзд з Єгипту – 19-ти американців. Один із них – Сем Лагуд, син міністра транспорту США.

Лагуд працює у недержавній організації «Національний республіканський інститут». Його організація сприяє встановленню демократичного суспільства у Єгипті, а частина фінансування надходить з ґрантів виділених Конгресом США. Педставники НГО кажуть, що переслідування його працівників є політично мотивованою спробою придушити громадянське суспільство у Єгипті.

Військова рада, яка прийшла до влади після повалення режиму Госні Мубарака, неодноразово звинувачувала закордонні організації у втручанні у внутрішні справи Єгипту.

Перед Новим роком, у Єгипті було проведено рейд на 17 громадських організацій. А два тижні тому Лагуду та п’яти іншим американцям заборонили виїзд з країни. У суботу, свою позицію щодо арештів американців висловив уряд США.

«Ми не вважаємо, що є будь-які підстави для розслідування, як також для усіх цих рейдів на штаб-квартири організацій та вилучення обладнання», – заявила держсекретар США Гілларі Клінтон.

Військова рада зіштовхується із дедалі більшим невдоволенням громадськості. Минулого тижня під час футбольного матчу загинуло 74 людини. А тапер до внутрішньої нестабільності додається ще й ймовірна втрата зовнішньої підтримки, і насамперед фінансової. США надали Єгипту 1,5 мільярда доларів. Значна частина цих коштів була виділена для зміцнення сил безпеки, які тепер можуть бути використані проти демократичних активістів.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG