Спеціальні потреби

Європа вийде з рецесії до кінця року - експерт


Європа вийде з рецесії до кінця року - експерт
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:57 0:00

Supporters of Steven Sotloff place candles at the Reflection Pool as they take part in a candle light vigil at the University of Central Florida, in Orlando, Florida, Sept. 3, 2014.

Європейська економіка почала демонструвати ознаки одужання. Декілька останніх років падіння не лише залишило мільйони європейців без роботи. Рецесія ледве не призвела до колапсу самого Євросоюзу та грошової одиниці євро. Останні ознаки покращення спонукають експертів оцінювати, наскільки реальним є закінчення кризи.

Промислове виробництво в Європі починає відновлюватись. Це означає збільшення кількості робочих місць, а відповідно – працівники та їх родини можуть витратити більше грошей. А з часом це призведе до економічного зростання.

Бразильці хочуть покращення життя
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:28 0:00
Останні статистичні дані дають підставу таким експертам, як редактор фінансового видання «Берронс» Джонатан Бак, вірити, що економіка Європи піднімається:

«Я думаю, що ми побачимо вихід Європи з рецесії в кінці цього року».

Це було б гарною новиною для протестуючих робітників у Європі, як ось в Румунії. Вони вийшли на вулиці, щоб запротестувати проти запланованих звільнень і скорочень заробітної плати.

Залізничник Василь каже:

«Ми прийшли сюди, в першу чергу, щоб захистити свої робочі місця, мати вищу заробітну плату та кращі умови праці».

Криза у Європі вже випередила рецесію 2008-го
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:10 0:00

Протести по всій Європі та високий рівень безробіття спонукають інших експертів сумніватися у швидкому одужанні економіки. Такої думки, зокрема, дотримується Дженніфер Маккюен з консалтингової фірми Капітал Економікс.

«Навіть більш оптимістичні дослідження вказують на дуже скромні темпи зростання. І після такої тривалої і глибокої рецесії, це складно навіть назвати одужанням».

Порятунок країн Єврозони допоміг стабілізувати ситуацію з борговими зобов’язаннями та вирішити бюджетні проблеми. І розпад Єврозони, як виглядає, зійшов з порядку денного.
Джонатан Бак
Рік тому деякі експерти попереджали, що економічне падіння може призвести до колапсу євро, але цього року Латвія планує приєднатись до країн Єврозони. Чиновники вже демонструють дизайн нових монет.

Проте, каже Маккюен, загроза для євро таки залишається реальною через втому виборців більш розвинених країн Євросоюзу, які несуть на тягар витягування з кризи слабших. Це, на думку експерта, є ознакою продовження напруження в Єврозоні у наступних кварталах.
Однак Джонатан Бак не погоджується з такою оцінкою:

«Порятунок країн Єврозони допоміг стабілізувати ситуацію з борговими зобов’язаннями та вирішити бюджетні проблеми. І розпад Єврозони, як виглядає, зійшов з порядку денного».

Не зважаючи на оптимізм, редактор Джонатан Бак прогнозує, що європейську економіку таки можуть чекати потрясіння попереду:

«Ми ще можемо побачити декілька потрясінь, які протестують стабільність сьогоднішньої ситуації в Європі».

Таким чином, навіть якщо Європа перебуває на ранніх стадіях оновлення, цей процес буде тривалим, довгим і непевним, особливо для найбільш проблемних економік регіону.
XS
SM
MD
LG