Спеціальні потреби

Чому і як довго падатиме євро?


Євро впало до найнижчого рівня по відношенню до американського долара за останні 12 років. Станом на 14 березня одне євро коштувало один долар п’ять американських центів. Рік тому курс складав долар сорок за одне євро.

За оцінкою експертів, до падіння Євро призвів значний відрив, що утворився між економікою Сполучених Штатів, яка суттєво зміцнилася, та Європи, яка значно сповільнилася у своєму економічному розвитку.

Чиновники Європейського Союзу намагаються підштовхнути економіку запровадивши програму надання довготермінових позичок під низькі відсотки, до чого свого часу вдались Сполучені Штати. Це спрощує підприємцям процес отримання кредитів під розвиток бізнесу, закупівлю нового обладнання, створення додаткових робочих місць. Однак, низькі відсотки означають, що інвестори шукають шляхи заробітку на своїх грошах у більш прибуткових ділянках економіки. Це у свою чергу зменшує попит на євро валюту та її вартість.

Сполучені Штати пройшли через цей процес раніше. У розпал економічної кризи уряд сприяв різкому зниженню відсотків на кредити. Тепер коли економіка демонструє усі ознаки одужання, а безробіття впало до п’яти з половиною відсотка, уряд поступово піднімає ставку. Це приваблює інвесторів і попит на долар та відповідно його вартість зростають. Економіст банку PNC Ґас Фошей говорить, що міцніючий долар сповільняє економіку США, адже заважає експортерам.

Більш вартісний по відношенню до євро долар створює сприятливі умови для імпорту до США. Адже імпортні товари дешевіють. А товари вироблені у Сполучених Штатах дорожчають у Європі, що і гальмує розвиток, пояснює економіст.

Однак, Фошей переконаний, що американська економіка подолає ці перешкоди і продовжить зростати. Він прогнозує зменшення безробіття і зростання зарплатні американців ще цього року.

Співвідношення американського долара до євро може стабілізуватися найближчим часом, прогнозують експерти, саме завдяки зміні вектору експорту-імпорту між США та Європою. Дешевий євро сприятиме експорту Європейських товарів, що відповідно зменшить потік товарів зі Сполучених Штатів та попит на долар і поверне рівновагу між валютами двох провідних економік світу.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG