Спеціальні потреби

Провідні економісти говорять про «економічний шторм» у 2012-му


У 2011-му році чи не найбільшими проблемами США були надто високий рівень безробіття, дедалі зростаючий зовнішній борг і нездатність Конгресу вирішити ці проблеми. Втім, ближче до кінця року ситуація в певних галузях дещо покращилася, кажуть експерти.

Про це каже Джордж Перрі, старший науковий співробітник економічних досліджень інституту Брукінгса. За його словами, зростання демонструє галузь експорту, пожвавилося і комерційне будівництво.

На даний момент у США безробіття упало до найнижчого рівня за майже три останні роки. Споживачі стали більш впевненими у завтрашньому дні. Попри все це, у Європі та світі проглядаються негативні тенденції. Зокрема економіка Китаю, яка зростала найшвидшими у світі темпами, почала сповільнюватися. Не вирішується і проблема боргової кризи у Європі.

«Ми багато товарів експортуємо у Європу. І якщо вона впаде в чергову рецесію, то наш експорт призупиниться. А це відразу вплине на ринок праці у США і спричинить тут чергову рецесію», - зазначає Джордж Перрі.

Інфляція і сповільнення китайського виробництва заспокоїли попит на певні товари. Джордж Перрі каже, що таке сповільнення є спланованим кроком Китаю, який не хоче надто перевантажувати свою економіку. З огляду на глобальну нестабільність, президент Світового Банку Роберт Зелік закликає Європу та її торговельних партнерів до відповідальності.

«Європу повинна рятувати лише Європа. Це дуже важливо. І якщо хтось спитає мене, що повинні зробити США і Китай то я відповім так: вони повинні розібратися із проблемами у себе вдома, розвивати власну економіку і заспокоювати ринок», - заявляє Зелік.

Він схвально відгукується щодо запровадження реформ в Китаї, завдяки яким ця країна намагається зменшити свою залежність від експорту. Водночас Зелік закликав американських законодавців не зволікати з вирішенням проблеми власного боргу, який наближається до 15-ти трильйонів доларів.

«Нещодавнє зменшення кредитного рейтингу США не вплинуло на фінансову галузь сьогодні. Але це подія, на яку люди подивляться через 10 років і спитають – хіба Америка не отримала попередження? Чи звернули вони на це увагу, чи може далі продовжували робити те, що робили раніше?» , - попереджає президент Світового Банку.

Зелік, а також інші економісти кажуть, що якщо лідери не будуть готові запроваджувати непопулярні кроки задля стабілізації глобальної економіки, проблеми Європи, США та Китаю у 2012-му можуть перерости в глобальний економічний шторм, і можливо навіть більший за рецесію 2008-го року.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG