Спеціальні потреби

Американців навчають як вижити в умовах дикої природи


Сучасна людина звикла жити в комфорті, з усіма зручностями цивілізації. Більшості з нас було б надзвичайно важко вижити у дикій природі. Не всі розбираються у їстівних ягодах, горіхах чи рослинах. Для американців, які прагнуть наблизитися до природи, неподалік Вашингтона працює компанія, засновник якої, за кілька годин, передасть набутий роками досвід виживання в екстремальних умовах.

Тим Маквелч не рекомендує без додаткової перевірки споживати городину навіть з власної ділянки. Він вже протягом довгого часу вивчає навички виживання у дикій природі, а з підліткового віку регулярно подорожує лише з наплічником:

«Я подумав, якщо зможу знайти все, що мені потрібно, у лісі, то навіщо щось брати із собою».

У 1997-му році, щоб поділитися власним досвідом, він заснував організацію «Earth Connection», що у дослівному перекладі означає «Зв'язок із планетою».

На інструктажі у Маквелча бувають десятки людей, Темай та Боб Гайлени – одні із охочин навчитися виживати у природі:

«Я хочу навчитися знайти їжу деінде, якщо виникне якась непередбачувана ситуація і я не можу купити продукти харчування у магазині. Крім того, ми з дружиною любимо вчитись новим речам».

«Я недавно навчилась готувати дику кульбабу, яка росте на нашому городі. І смакувало зовсім непогано, так що я вирішила випробувати нові рецепти», – зазначає Темай.

Гайлени вчаться готувати такі незвичні для західної кухні рослини, як кульбаба та деревій.

«На коренеплоді повинні бути ворсинки. Якщо їх нема – скоріш за все перед вами отруйний болиголов чи несправжня петрушка – обидві рослини дуже отрутні», – пояснює Тим Маквелч.

Він зазначає, що осінь – найкращий сезон для споживання того, що росте у дикій природі:

«Салатна зелень дуже м’яка, ніжна та солодка на смак. У цей час повно горіхів. Ще залишається безліч ягід, і можна навіть знайти пізні сорти фруктів».

Втім, попереджає він, навіть з ягодами та фруктами треба бути обережними – лише половина ягід їстівні.

Маквелч каже, що деякі люди приходять до нього саме у пошуках нових смаків:

«Деякі рослини дуже рідкісні, які дуже важко перевозити, тому ці рослини рідко з’являються на тарілках у пересічних американських споживачів».

Інші ж ростуть у американців на власних подвір’ях, варто лише добре пошукати.

Маквелч розробив окремі заняття для кожного сезону. Крім того він викладає курс виживання у дикій природі.

Відео - найголовніше

Перша партія танків Abrams прибула до України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:32 0:00
XS
SM
MD
LG