Спеціальні потреби

«Українці шоковані величезним багатством, задекларованим політиками» - Reuters


Результати е-декларування статків українських чиновників та політиків не залишилися поза увагою за кордоном.

Інформаційне агентство Reuters пише, що антикорупційна реформа, яка вимагає від високопоставлених українських чиновників декларувати свої статки в електронному форматі, виявила колосальну прірву між політичною елітою та простими українцями.

«Дехто задекларував мільйони готівкою. Інші повідомили, що володіють низкою люкс-авто, дорогими швейцарськими годинниками, діамантами та великими ділянками землі – відкриття, що здатні ще більше підірвати довіру до влади в Україні, де середня зарплата становить трохи більше 200 доларів на місяць», - пише Reuters.

За приблизними підрахунками інформагентства, основаних на е-деклараціях, разом 24 члени Кабміну зберігають близько 7 мільйонів доларів готівки.

«Звичайно, в країнах ЄС тримати готівкові кошти видавалося би нецивілізованим. Але (в Україні - ГА) це пов’язане з тим, що банківська система могла би, скажімо так, працювати краще. Це проблема багатьох українців, які втратили свої заощадження в банках», - цитує Reuters міністра юстиції Павла Петренка, який зберігає $500 000 готівкою і мільйон доларів на банківському рахунку.

Для прикладу шокуючої розкоші Reuters наводить декларацію Михайла Добкіна з Опозиційного блоку, у якого колекція вин у 1 700 пляшок; керівника державної фіскальної служби Романа Насірова, з $2,2 млн задекларованої готівки; «стилізованого під відстоювання інтересів простих людей» Олега Ляшка, в якого на руках понад мільйон доларів, а також лідера фракції БПП Ігора Гриніва - власника колекції ікон 14 сторіччя та творів українських майстрів-імпресіоністів.

«Мені особисто погано зробилося. Я почуваюся немов мене хтось побив і я ще не прийшов до себе. У мене не було жодних ілюзій про нашу політичну та офіційну еліту. Але все одно, ці відкриття - за межами прийнятного», - заявив волонтер АТО Роман у Facebook.

«Останні відкриття, ймовірно, посилять невдоволення суспільства прогресом владою щодо втілення реформ. Опитування, проведене у вересні, свідчить про те, що лише 12,6% голосували би тепер за партію Порошенка, цей показник впав з 21,8% на останніх виборах. Тим часом підтримка популістів та опозиційних партій зростає», - зазначає інформаційне агентство Reuters.

Дивіться також: Діти Сирії: біженці шукають тимчасовий притулок у Росії

Діти Сирії: біженці шукають тимчасовий притулок у Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:17 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG