Спеціальні потреби

Британія потенційно може надати Україні новітні лазери DragonFire для боротьби із російськими дронами


Розробка Міноборони Великої Британії лазерної зброї DragonFire. Фото: gov.uk
Розробка Міноборони Великої Британії лазерної зброї DragonFire. Фото: gov.uk

Велика Британія потенційно може надати Україні свою передову розробку - лазерну зброю великої потужності DragonFire, щоб оборонятись від російських безпілотників.

Як цитує BBC міністра оборони країни Гранта Шаппса, ця зброя може мати "значні наслідки" у російській війні в Україні.

DragonFire перебуває на етапі розробки, тож очікувалось, що ці лазери можуть стати на озброєння Лондона 2027 року, але пан Шаппс сказав, що хоче "пришвидшити" виробництво та зробити технологію доступною раніше.

це не повинно бути на 100% ідеальним, щоб, можливо, українці могли це отримати

"Скажімо так, це не повинно бути на 100% ідеальним, щоб, можливо, українці могли це отримати, — сказав він. — Це розроблено не для того, щоб чекати, поки ми досягнемо 99,9% досконалості, перш ніж вийти на ринок, а довести його до 70%, а потім вивести його на ринок і розвивати звідти".

"У більш небезпечному світі змінюється і наш підхід до закупівель... наші широкомасштабні реформи дозволять швидше постачати новітнє обладнання та зброю для наших Збройних сил", — цитує Шаппса Reuters.

Він додав, що "DragonFire являє собою найкраще, що має Велика Британія на передовій військових технологій, і ми не зволікатимемо з тим, щоб передати це у руки наших військових, щоб протистояти загрозам, з якими ми стикаємося".

Водночас за словами Шаппса, 2027 рік все ще залишається орієнтовною датою початку експлуатації засобу.

DragonFire являє собою найкраще, що має Велика Британія на передовій військових технологій

Раніше Голос Америки повідомляв, що в британському Міноборони заявляли, що цей "лазер розрізає ціль зі швидкістю світла".

У відомстві також твердили, що радіус дії DragonFire є секретним, "але це зброя прямої видимості, і вона може вражати будь-яку видиму ціль", з точністю, еквівалентній "потраплянню в монету 1 фунта стерлінгів з відстані в кілометр".

Міністерство оборони США також щорічно витрачає 1 мільярд доларів на розробку зброї спрямованої енергії, зокрема лазерів, які успішно збивали дрони під час демонстрацій. Однак експерти мали проблеми з виведенням цих технологій з лабораторії у польові умови, у тому числі через визначення того, як використовувати їх у місіях.

Лазерна зброя потенційно має дуже невисоку вартість одного пострілу, потенційно заощаджуючи десятки мільйонів доларів порівняно з вартістю ракет-перехоплювачів, використовують зараз.

Однак, високоенергетичні лазери вимагають розгалуженої інфраструктури і значного виробництва електроенергії та охолодження, що обмежує можливість їхнього встановлення лише на великі наземні системи, кораблі й великі літаки.

Інші обмеження включають знижену ефективність під час дощу, туману та диму, які розсіюють лазерні промені.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG