Спеціальні потреби

Вашингтон може проконтролювати допомогу Україні, бо 90% витрачається всередині США – слухання у Конгресі


Конгресмен від Демократичної партії Стівен Лінч наголосив, що допомога Україні йде на захист усієї Європи та стратегічних інтересів США
Конгресмен від Демократичної партії Стівен Лінч наголосив, що допомога Україні йде на захист усієї Європи та стратегічних інтересів США

Сполучені Штати Америки мають “набір протоколів нагляду”, що дозволяють переконатися, як витрачаються надані Україні кошти, оскільки основна частина з них витрачається саме у США. Про це конгресмен від Демократичної партії Стівен Лінч сказав під час слухань у Конгресі США щодо підзвітності допомоги, яку американські платники податків надсилають іноземним країнам.

Розглядали, як зауважив республіканець Глен Гротман, занепокоєння щодо марнотратства, політичних зловживань і неправильного управління іноземною допомогою Сполучених Штатів.

За оцінками Світового банку, які навів Гротман, 20% іноземної допомоги в світі щороку втрачається через корупцію, і ще 30% не досягає намічених цілей.

Наголошувалося про висновок генерального інспектора USAID щодо можливих ризиків використання допомоги для Гази та Західного берега.

Натомість щодо військової допомоги українцям для протистояння російській агресії Гротман зауважив: “Будь-яка допомога Україні має обумовлюватися принципом повної прозорості, зобов’язання відстежувати зброю та обладнання та відкривати свою звітність уряду США".

Конгресмен-демократ Роберт Гарсіа у своєму виступі наголосив, що сума у розмірі 1% федерального бюджету США, виділена на іноземну допомогу, “справляє неймовірний вплив у всьому світі” та часто має вирішальне значення у зонах конфлікту.

“На жаль, наші друзі з більшості у Палаті представників зараз блокують близько 60 мільярдів доларів на підтримку України у її боротьбі з Росією. Це надзвичайно важливо – допомогти українцям, які борються за свою свободу та демократію проти Володимира Путіна”, – каже Гарсіа про те, що республіканці, які мають більшість в Палаті представників Конгресу США, ще не поставили на голосування законопроєкт з додаткової допомоги Україні.

Щодо можливих занепокоєнь про використання допомоги Україною, Гарсіа додав:

“У звіті Transparency International за 2023 рік повідомляється, що Україна демонструє прогрес у боротьбі з корупцією навіть під час викликів війни. А зростання на три пункти [в індексі сприйняття корупції у державному секторі] є найкращим результатом у всьому світі”.

Економічний розвиток України є стійким, і тому замість надання грантів США повинні перейти до системи позик, переконаний Джим Річардсон, колишній директор Офісу іноземної допомоги Державного департаменту США часів президентства Дональда Трампа, котрий свідчив на слуханнях.

Як повідомляв Голос Америки, потенційну перспективу надання допомоги Україні “у кредит” активно обговорюють і республіканці, і демократи Конгресу США.

Макс Приморац, науковий співробітник Центру свободи Маргарет Тетчер і консервативного дослідницького центру Heritage Foundation описав американський “апарат допомоги іноземним державам зламаний і навіть корумпований” та висловив занепокоєння щодо контролю над ресурсами, наданими за кордон.

Корупція та фінансові зловживання є реальною глобальною проблемою, але це не заважає іноземній допомозі від США мати потужний вплив. А найкращим способом підвищення її ефективності є зменшення бюрократії та прозорість і відстеження результатів, зауважив Чарльз Кенні, науковий співробітник Центру глобального розвитку.

Стосовно України конгрес-демократ Стівен Лінч нагадав колегам-законодавцям:

“Із 60 мільярдів доларів [допомоги з бюджету США], які отримає Україна, 90% вона витратить тут, у Сполучених Штатах … на купівлю боєприпасів у General Dynamics, Raytheon, інших американських компаній, у яких працюють американські робітники. Саме на це Україна витратить 90% отриманих грошей”.

Також Лінч вважає, що американцям варто переконатися, як витрачається надана іноземцям допомога, не забуваючи при цьому, що суттєва частина статті витрат під назвою “допомога Україні” витрачається саме всередині США.

“У нас є набір протоколів нагляду тут, у Сполучених Штатах, щоб переконатися, що ці гроші витрачаються належним чином”, – каже Лінч.

Конгресмен також додав: “Протягом 80 років наша стратегія національної безпеки полягала в тому, щоб підготувати свою країну до відповіді на наземну війну в Європі. На це були спрямовані мільйони доларів оборонного бюджету за останні 80 років. І ось ми маємо цю війну”.

Допомога Україні, наголосив Лінч, йде на захист усієї Європи та стратегічних інтересів США.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG