Спеціальні потреби

Життя переселенців очима переселенців: фотовиставка в Американському домі


У Києві відбулась виставка про життя переміщених осіб. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:07 0:00

У Києві відбулась виставка про життя переміщених осіб. Відео

У Києві, в приміщенні Американського дому, відкрилася виставка фоторобіт молодих непрофесійних фотографів – втікачів від війни на сході України. Фотографії були створені під час літнього молодіжного табору в Харкові, організованого американським часописом National Geographic за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку. Виставка вже побувала у турі містами України, і ось тепер прибула до Києва.

На одній зі своїх світлин вона зобразила глухонімого хлопця, якого зустріла в хостелі для переселенців. На тій фотографії він стоїть на пероні вокзалу і дивиться на табло з назвами міст.

Лена Шунькина, учасниця фототабору National Geоgraphic, говорить:

«Ця фотографія символізує усіх нас, переселенців. Люди, які залишили свої домівки, розгублені. Там на фото хлопець стоїть перед табло, на якому багато-багато міст. І таке відчуття, що ти їдеш з дому і не знаєш, куди далі, що далі. Перед тобою сила-силенна міст, і треба зробити вибір. І промінчик сонця на цій фотографії символізував промінчик надії».

Лена Шунькина – переселенка з Донецька. Влітку вона стала учасницею фототабору для молодих переселенців з Донецької та Луганської областей і Криму. Їм, двадцятьом непрофесійним фотографам, дали в руки фотоапарати, навчили основ репортажної зйомки і відправили розповідати історії таких, як і вони самі, вимушених переселенців із зони конфлікту. Їм легко було налагодити контакт зі своїми героями. Варто було сказати «Я теж із Донецька» чи «Я теж із Луганська».

Результатом стала виставка про життя переміщених осіб– у хостелах, модульних містечках, зйомних квартирах. Лена каже – вона залишила домівку в Донецьку, бо хоче жити в Україні, а не в Росії чи якихось невизнаних республіках, і вона знає тисячі земляків, які думають так само.

Лена Шунькина додає:

«Переселенці – це такі ж українці. Хоч іноді засоби масової інформації показують їх в іншому світлі. Це вже стало заїждженим шаблоном: «Україна єдина», а хочеться, щоб це був не шаблон, а щоб справді так і було. Війна війною, а нам треба працювати на конструктив».

Майстер-класи у фототаборі для них читали зірки світової фотожурналістики з National Geographic. Американським тренерам асистували українські фоторепортери. Серед них Юлія Кочетова, яка, попри юний вік, має солідний досвід роботи у гарячих точках – від Майдану і Криму до фронтових Пісків. Про своїх студентів вона каже – ці фоторозповіді особливі, бо автори добре знають, що відчувають їхні герої.

Фотожурналіст Юлія Кочетова каже:

«Для мене це унікальний візуальний проект, який покликаний розказати чесну історію – без медійних власників, без пропагандистських інтересів – а розказати історію людей їхніми словами, їхньою мовою, яку вони розуміють і яка їм потрібна, щоб бути почутими».

Дивіться також: Цей конфлікт Ірану та Саудівської Аравії може перекинутись на інші країни

Цей конфлікт Ірану та Саудівської Аравії може перекинутись на інші країни. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:22 0:00

XS
SM
MD
LG