Спеціальні потреби

«ДНР» і «ЛНР» хочуть прирівнятися статусом до Антарктиди? (Огляд преси)


Кремлівська агентура на Донбасі намагається вибити в Києва такі «особливі» права для захоплених територій, які були б максимально «політично благонадійними» й «державно безпечними» для керівництва Росії. Як зазначає газета «День», лідери «ДНР» і «ЛНР» продовжують проштовхувати тему спецстатусу. Це одне з чотирьох питань, які представники самопроголошених «республік» збираються порушувати найближчим часом у рамках переговорного процесу. Три інші – «відведення артилерії й засобів залпового вогню на безпечні відстані від лінії зіткнення, обмін полоненими, зняття економічної блокади Донбасу. Як нагадує видання, сьогодні у світі виділяються п’ять територій з особливим статусом: Антарктида, Шпіцберген, Гонконг, Макао й Аландські острови (архіпелаг у Балтійському морі). На ньому видання пропонує зупинитися детальніше, оскільки деякі моменти в їхній історії перегукуються з ситуацією на сході України. Що їх об’єднує, і які можна робити висновки, видання розповідає в статті «Від сепаратизму до «особізму».

На сьогоднішній день у полоні бойовиків «ДНР» і «ЛНР» перебуває понад шість сотень українських військових. Повернути бранців додому вже до Різдва вимагає у силовиків Петро Порошенко. Останні вирішили залучити до переговорів із бойовиками Віктор Медведчука. Як пояснили журналістам газети «Україна молода» у прес службі СБУ, таке рішення спричинене «доцільністю нестандартних заходів». Скандальне залучення Медведчука до складу переговорної групи можна виправдати й благою метою – звільненням полонених, проте кому насправді підігруватиме путінський кум, є питанням риторичним, зазначає видання.

Європейський союз може зняти санкції з Віктора Януковича та ключових фігур його режиму, якщо до квітня 2015 року не буде результатів у розслідуванні кримінальних справ щодо них. Якщо це станеться, Україна матиме величезні втрати: іміджеві та економічні, наголошує тижневик «Країна». Тож час є до квітня. Європа не вимагає виголосити остаточні вироки, їй потрібна інформація про перебіг справ, зазначає видання. І переконує, що фактів, що гроші вкрали, достатньо. Їх треба зібрати, оформити і подати ЄС. Зробити це не складно, але потрібна політична воля. Якщо цього не станеться, суспільство відреагує жорстко.

Економіка – це український тил, який має бути побудований за принципами військової дисципліни, наголошує газета «День». Не може бути в цій сфері спекуляцій, які нині дорівнюють національній зраді. Враховуючи світові санкції проти Росії, видання переконує, що зараз триває ще одна війна – війна гаманців росіян і українців, які стрімко худнуть. Про це мало говорять, але існує відчуття того, що країни не просто кидаються мінами, а й зчепившись тягнуть одна одну на дно. На цьому тлі ідеї «Новоросії», жебраки на Донбасі і той факт, що Путін є однією з найбагатших персон у світі, виглядає особливо іронічно, наголошують газетярі.

Передрук з "Радіо Свобода"
XS
SM
MD
LG