Спеціальні потреби

9000 “вагнерівців”загинули у боях в Україні - Білий дім


Могили найманців ПВК "Вагнер" у Краснодарському краї, Росія, 22 січня 2023р. Фото: REUTERS/Stringer
Могили найманців ПВК "Вагнер" у Краснодарському краї, Росія, 22 січня 2023р. Фото: REUTERS/Stringer

Російська військова приватна компанія “Вагнер” продовжує “кидати у м’ясорубку” смертельних боїв в Україні своїх новобранців-в'язнів без попереднього навчання і належної підготовки. Загальні втрати ВПК складають понад 30 000, з них 9000 вбитими і практично половина вбитих загинули з в боях середини грудня. Майже 90% "вагнерівців", які загинули в боях в грудні, - засуджені.

Такими оцінками поділився під час брифінгу в п'ятницю координатор стратегічної комунікації Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі.

“Це люди, яких він [Євген Пригожин] просто витягує з місць ув’язнень і без підготовки, без навчання і належного озброєння кидає як гарматне м’ясо у бій”, - сказав Кірбі.

Кірбі вказав, що російські сили, в основному групи "Вагнера" продовжують бої навколо Бахмута, однак, відзначив, що Бахмут не має стратегічного значення.

Як повідомляв Голос Америки, ПВК "Вагнер" все складніше вербувати в'язнів на війну РФ в Україні. У російських тюрмах усе менше добровольців воювати в Україні у складі ПВК "Вагнер" на тлі повідомлень про великі втрати серед в'язнів, тому видання Євгена Пригожина розпочали піар-кампанію за участі ув'язнених, які вижили на війні та вже повернулися додому.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG