Спеціальні потреби

У Чикаго молодих українок представляють громаді на балу


В розкішній бальній залі в Чикаго відбувається одна з найелегантніших подій в діаспорі - український бал і презентація дебютанток.

Вже 52-й рік поспіль Українське лікарське товариство Північної Америки (UMANA) організовує цей бал і запрошує до дебюту дівчат українського походження, яким вже виповнилось 17 років.

Розповідає голова UMANA Діана Іваник:

«Ми дуже горді з того, що вже друга, чи третя генерація українок далі зацікавлена такою презентацією».

На свій перший в житті бал, каже хореограф Роксана Пилипчак, дебютантки приходять у білій сукні в супроводі батьків і танцюють свій перший вальс з уважним кавалером:

«Наша задача є навчити дівчат і хлопців молодих, як поводитися під час забави, як зарепрезентувати себе. То є їхня хвилина, коли всі звернуть увагу тільки на них».

Кожна дебютантка презентує себе в традиційному низькому поклоні. Таким чином, молоді дівчата демонструють свою пошану українській спільноті.

«Ще з давніх часів у Європі це робили. Дівчата вклонялися аж до підлоги, як лебеді», - зазначила хореограф Роксана Пилипчак.

Мати однієї з дебютанток Катерина Салдан каже, що дівчата себе відчувають справді, що вони є українцями, бо американці цього не роблять. Її доня дійсно відчувала, що вона українка.

Дебютантка Мар'яна Коломиєць додала:

"Ми приходимо до української громади. Ми представляємося для всіх."

Незабутній вечір запам'ятається на все життя, впевнена минулорічна дебютантка Калина Мельник, яка цього разу прийшла підтримати своїх подруг:

"Не можу повірити, що ще рік тому я була дебютанткою тут. Той рік так скоро пролетів і я така ж рада тут бути, як рік тому."

Український бал відкриває традиційний вальс дебютанток з батьками та ескортами, проте невдовзі всі гості танцюють під українську музику.

Дівчата українського походження, народжені в Америці в другому чи в третьому поколінні, цінують українські традиції і знають українські танці. Тому бал завершує коломийка, яку танцюють босоніж і з українським запалом - це і є справжній український дебют в Америці.
XS
SM
MD
LG