Спеціальні потреби

«Юктоберфест» – українці Чикаго гуртуються навколо унікальної церкви


У Чикаго українці гуртуються навколо церкви
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:24 0:00
Direct link
Українська діаспора США протягом року організовує десятки фестивалів у місцях компактного проживання українців. Це не лише спосіб ознайомити американців зі своєю історією, культурою і традиціями, але й зустрітися, поговорити та зібрати кошти на потреби громади. Традиційно такі фестивалі організовують церкви, якими багата українська діаспора.

«Це, справді, праця цілої громади. Молитва цілої громади, праця... Тому, це проявляє себе і у волонтерах, і в цьому празнику великому, який ми маємо тепер. Воно йде далі, воно не закінчується тут – виходить і йде додому, до сімей».
отець Микола
Днями у Чикаго відбувся «Юктоберфест» при парафії Святого Йосифа. Будівля храму вважається перлиною архітектурного мистецтва. Кожні три хвилини над 13 банями української церкви Св. Йосифа пролітають літаки. Кажуть, що пілоти обрали українську церкву за повітряний орієнтир. І справді, ця українська греко-католицька церква вже більше 36 років дивує своєю модерною архітектурою. Побудованау 1976-му році за проектом Зенона Мазуркевича, церква посідає 8 місце у світі серед релігійних будов з незвичною архітектурою.

Українська парафія в Чикаго має не тільки унікальну архітектуру, але й унікальну українську громаду, яка у ці дні святкує фестиваль «Юктоберфест». Щорічний фестиваль вже в четверте збирає кілька тисяч гостей, яких розважають українською музикою, співами, танцями та пригощають українськими стравами. Зібрані під час фестивалю кошти допомагають не тільки ремонтувати церкву, а й відкривають нові можливості для розвитку духовного і культурного життя парафії.

«Тут, на чужині, саме церква виступає цим центром. Це все заради людей – щоб вони себе відчули вдома», – каже отець Володимир Кушнір.

Ще 55 років тому українці перших хвиль еміграції на чолі з першим парохом отцем Йосифом Шарим мріяли, що українська церква Св. Йосифа стане рідним домом і для новоприбулих українців. Ще з початку ХХ століття в діаспорі традиційно проводили фестивалі і пікніки біля храмів, і задяки благодійним пожертвам від віруючих, будували українські церкви. Тоді на фестинах так само танцювали гопака і пригощали варениками. А у наші дні парафіяльний фестиваль «Юктоберфест» приймає зіркових гостей з України. Цього року співали Ігор Богдан і Тарас Чубай – улюблені артисти усіх поколінь в діаспорі.

«Шкода, що так далеко за океаном моя публіка, але мені приємно виступати. Якось так виходить, що я уже два рази на рік мушу тут заграти», – зізнається Чубай.

«У діаспорі переважно (у Канаді) на фестивалях – танець. А тут – пісня, слово! Це мене вразило приємно. Я з великим задоволенням приїжджаю», – каже Ігор Богдан.

Без допомоги волонтерів, провести такий фестиваль було б неможливо, зізнається парох церкви отець Микола:

«Це, справді, праця цілої громади. Молитва цілої громади, праця... Тому, це проявляє себе і у волонтерах, і в цьому празнику великому, який ми маємо тепер. Воно йде далі, воно не закінчується тут – виходить і йде додому, до сімей».

«Люди приходять допомагати, бо вони відчувають себе частинкою нашої громади. Хто має почуття у серці і відповідальність – обов’язково прийдуть», – додає волонтерка Богдана Наливайко.

Українці приходять на фестиваль «Юктоберфест» цілими родинами, щоб підтримати прагнення своїх попередників розбудувати церкву на славу Божу і для майбутніх поколінь.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG