Спеціальні потреби

Над Чикаго замайорів український прапор


Українська діаспора у США разом з українцями всього світу відзначила 21 річницю Незалежності України. Представники кількох поколінь еміграції зібралися в Чикаго на центральній площі міста, де за багатолітньою традицією Український конгресовий комітет Америки (УККА), відділ Іллінойс організував урочисте підняття блакитно-жовтого прапора.Український стяг – у небі на фоні чиказьких хмарочосів, а в низу на площі Дейлі Плаза – українці у вишиванках зі сльозами на очах. Діаспора щиро переймається збереженням волі для України.

24 серпня вважають найбільшою гордістю і перемогою українського народу. Ще за радянських часів українці, що врятувалися від політичного переслідування, прагнули незалежності України навіть з-за океану. Почуваючись гостями на американській землі, українські емігранти з гордістю вдягали вишиванки і вірили, що коли-небудь повернуться на рідну землю.

Професор Віра Боднарук, голова Товариства української мови у США, зазначає:

«Після Другої війни ми були в Німеччині у тих таборах, і завжди батьки нам казали, що найважніше, що треба пам’ятати завжди про Україну. Всім розказувати, що вона не є незалежна, що треба боротися, щоб вона була незалежною».

«Ми чулися дуже гідні свого походження. Танці, співи, виступи – це все відіграє велику роль, бо це – символічний вияв нашої підтримки, нашої єдності з нашими побратимами в Україні», – каже Олесь Стрільчук, голова УККА, відділ Іллінойс.

Наймасштабнішим проявом українського духу в Чикаго є також фестиваль «Українські дні», історія якого розпочалась задовго до прголошення Незалежної України, а саме 29 років тому. Відтоді, Український конгресовий комітет Америки (відділ Іллінойс) організовує це свято кожного року.

Офіційні представники американської влади вважають за честь прийти на фестиваль і привітати українців з Днем Незалежності. Емігранти за океаном, більшість з яких не взмозі повенутися на рідну землю, щиро сподіваються, що Україна не втратить своєї незалежності. Для цього обіцяють докласти всіх зусиль.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG