Спеціальні потреби

Саркозі обіцяє захист євро


Саркозі обіцяє захист євро
Саркозі обіцяє захист євро

Президент Франції Ніколя Саркозі захищає євро, незважаючи на широко висловлені побоювання щодо майбутнього спільної європейської валюти.

У четвер у швейцарському місті Давос, де проходить Світовий економічний форум, Саркозі заявив, що Швейцарія та країни-члени Європейського Союзу не повернуться спиною до євро. Він назвав євровалюту центральним елементом європейської єдності та сказав, що її зникнення матиме катастрофічні наслідки.

Німеччина та Франція повільно виходять з економічної рецесії. Але 17 країн Єврозони переживають внутрішнє напруження після того, як дві країни - Греція та Ірландія - були змушені прийняти міжнародну допомогу для порятунку власної фінансової системи, аби впоратися зі зростанням зовнішнього державного боргу. Інвестори висловлюють побоювання, що наступними в черзі за фінансовою підтримкою можуть бути Португалія та Іспанія.

Саркозі завірив інвесторів, що ані він, ані канцлер Німеччини Анґела Меркель не допустять руйнування спільної валюти.

Також французький президент заявив, що необхідно звернутися до проблеми світового монетарного дисбалансу таким чином, щоб обмінний курс валют відображав їхню внутрішню вартість. Саркозі сказав, що ніхто не хоче, аби американський долар був послаблений, але також домінування долару не означає, що він має бути єдиною світовою валютою.

Ніколя Саркозі очолює як Велику вісімку, так і Велику Двадцятку. Він закликав до посилення регуляторної політики, аби обмежити надмірні спекуляції валютою та іншими ресурсами.

XS
SM
MD
LG