Спеціальні потреби

На Кіпрі поширюється незадоволення з приводу фінансової кризи


Мешканці Кіпру розлючені з приводу пропозиції про накладення одноразового податку на банківські рахунки. Це буде зроблено в рамках угоди про надання фінансової допомоги цій позбавленій готівки країні.

Міністри країн єврозони і Міжнародний валютний фонд включили податок у рамки угоди про надання Кіпрові 13 мільярдів доларів, щоб уникнути банкрутства.

Відповідно до плану міністрів фінансів єврозони і МВФ, на депозити сумою в 131 тисячу доларів і більше буде накладено податок у 9.9%, а на депозити нижчі, ніж 131 тисяча доларів – податок сягатиме 6.75 %. Оподаткування банківських рахунків стосуватиметься всіх, хто зберігає гроші в банках на Кіпрі, включно з іноземцями.

Президент Росії Володимир Путін уже назвав пропонований податок «несправедливим, непрофесійним і небезпечним». Російські банки і корпорації тримають мільярди доларів на рахунках у банках на Кіпрі.

Проте цю пропозицію має ще схвалити парламент Купру. У неділю парламент відстрочив голосування у справі спірного податку до понеділка.

Тимчасом, у відповідь на кризу на Кіпрі, на біржах усього світу понизився курс цінних паперів.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG