Спеціальні потреби

Україна втрачає інвесторів через вибори та неефективні реформи – експерти


Київ – Приріст прямих іноземних інвестицій в Україну з початку цього року зменшився майже на третину – порівняно з тим самим періодом 2011 року. Про це йдеться у повідомленні Держкомстату. В опозиції кажуть, що Україна втрачає довіру іноземних інвесторів через брудні вибори, неефективну фінансову політику Кабінету Міністрів та невдалі економічні реформи. Втім провладні парламентарі ці фактори вважають вторинними і вказують на погіршення економічної ситуації у світі.

На думку члена парламентського комітету з питань фінансів, депутата з фракції Партії регіонів Юрія Полунєєва тенденція до зменшення притоку інвестицій збереглася і в останньому кварталі нинішнього року через те, що у часі збіглися три фактори.

Потенційні інвестори відчувають на собі наслідки кризи. Крім того, інвестори розцінюють нинішню політичну ситуацію в Україні як посилення політичних ризиків
Юрій Полунєєв
«Перший – погіршення фінансової та економічної ситуацій у світі. Потенційні інвестори відчувають на собі наслідки кризи. Крім того, інвестори розцінюють нинішню політичну ситуацію в Україні як посилення політичних ризиків. Цьому сприяють також різкі оцінки того, як відбувалися вибори. Також є достатньо різноманітні оцінки таких реформ, зокрема, як Податковий кодекс, зміна системи адміністрування податків. Стосовно них оцінки інвесторів є песимістичними», – сказав у коментарі для Радіо Свобода Полунєєв.

Індекс інвестиційної привабливості України знижується вже третій квартал поспіль. Про це йдеться у повідомленні Європейської бізнес асоціації, яка і розраховує індекс на підставі опитування керівників низки компаній.

У повідомленні організації йдеться, що інвестори відзначають низку негативних тенденцій, які сьогодні спостерігаються в економіці України. Так, понад чверть опитаних вважають, що політична ситуація в Україні робить її непривабливою для інвесторів. Приблизно стільки ж респондентів вказують на проблеми, пов'язані з податковою системою і новим Податковим кодексом. Ще 18% відзначили посилення тиску з боку державних структур і зарегульованість ринку.

Інвестори не вірять цій владі – Терьохін

Україна втрачає інвестиційну привабливість ще й через через фінансову політику Кабінету Міністрів, який накопичує борги і тому не може забезпечити достатньої стабільності у банківському секторі. Таку думку у коментарі для Радіо Свобода висловив член парламентського комітету з питань фінансів, депутат від БЮТБ Сергій Терьохін.

Якщо внутрішні інвестори не вірять цій владі, якщо ми з вами не віримо, то хто за кордоном повірить у це? Ніхто!
Сергій Терьохін
«Що, Україна – хороша зона, щоб вкладати кошти? Необхідні правильні рішення правильного уряду. Не вірять люди цій владі! Якщо внутрішні інвестори не вірять цій владі, якщо ми з вами не віримо, то хто за кордоном повірить у це? Ніхто!» – вважає Терьохін.

Уряд створив «закритий» для іноземних інвесторів режим – експерт

Залежність обсягів інвестицій в Україну від тенденцій у світовій економіці відзначив і економіст Міжнародного центру перспективних досліджень Ільдар Газізуллін. Водночас, за його словами, на зниження приросту цього показника вплинуло і недовиконання плану приватизації через створений урядом «закритий» режим, коли іноземний капітал не допускають до роздержавлення найпривабливіших об’єктів.

На жаль, в останні роки були сигнали від уряду, що іноземні інвестори не бажані у приватизації стратегічних великих об’єктів
Ільдар Газізуллін
«На жаль, в останні роки були сигнали від уряду, що іноземні інвестори не бажані у приватизації стратегічних великих об’єктів», – каже він.

«Для того, щоб інвестувати у якісь нові сектори, нові підприємства для цього потрібна економіка, яка зростає», – зазначає Радіо Свобода експерт і наголошує, що вочевидь, прискорення приросту іноземних інвестицій в Україну не варто очікувати протягом щонайменше року.

За даними Держкомстату, у 2012 році основними інвесторами України є Кіпр, Німеччина, Нідерланди та Росія.
Передрук з "Радіо Свобода"
XS
SM
MD
LG