Спеціальні потреби

Кіпр досяг угоди з міжнародними кредиторами про виділення допомоги


Кіпр досяг угоди з міжнародними кредиторами про надання фінансової допомоги країні. Про це повідомили представники Євросоюзу. Згідно з домовленістю, другий за величиною банк у країні буде закритий.

Угода була досягнута в ранніх годинах у понеділок в результаті останньої спроби переговорів Кіпру з ЄС, Євроцентробанком і МВФ, що проходили в Брюсселі.

Угода передбачає ліквідацію банку Laiki і переведення депозитів розміром до 130 тисяч доларів в більш стійкий Банк Кіпру (Bank of Cyprus). Вклади на суму понад 130 тисяч доларів, згідно з правилами ЄС, не підлягають страхуванню і будуть оподатковані.

Глава МВФ Крістін Лаґард в понеділок заявила, що угода про надання допомоги Кіпру є «всеосяжним і дієвим планом», покликаним допомогти у вирішенні економічних проблем, що стоять перед островом.

Міжнародні кредитори заявили, що бізнес-модель, якою користувалася влада Кіпру для залучення закордонних інвесторів - в тому числі багатьох громадян Росії та України - за рахунок низьких податків і ліберального фінансового регулювання, провалилася і повинна бути замінена на іншу.

Угода виключає можливість введення податку на всі банківські рахунки, але вкладникам все ж можуть загрожувати збитки.

Глава Єврогрупи Йерун Дейсселблум висловив упевненість, що досягнута угода є «набагато кращим» варіантом, ніж план, який передбачав введення податку на всі ощадні рахунки, що розглядався минулого тижня.

За відсутності угоди, цій невеликій островній країні в Середземному морі загрожувало б банкрутство, яке могло призвести до виходу Кіпру з єврозони.

Щоб уникнути банкрутства, Кіпру необхідна термінова фінансова допомога в розмірі 13 мільярдів доларів.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG