Спеціальні потреби

Кіпр не отримав допомоги від Росії


Міністр фінансів Кіпру Міхаліс Сарріс заявив, що країна поки що не отримала від Росії обіцяної фінансової допомоги. За інформацією Bloomberg, кіпрські власті розраховують, що Москва перегляне своє рішення і виділить їм кредит.

Переговори про надання Кіпру російського кредиту велися в Москві з 20 березня. З цією метою в російську столицю прибув Сарріс, який в ході свого візиту зустрівся з міністром фінансів Росії Антоном Силуановим і першим віце-прем'єром Ігорем Шуваловим.

Як повідомляє Lenta.ru, Кіпр розраховував на реструктуризацію боргу в 2,5 мільярда євро, отриманого ним у Росії ще в 2011 році, а також на надання додаткового кредиту на п'ять мільярдів євро. В обмін, країна зобов'язалася надати Росії акції кіпрських банків та частки газових родовищ.

Однак, як повідомляє РІА «Новости» з посиланням на Міненерго РФ, пропозиції Кіпру Москву не зацікавили. Про це сказав російський міністр фінансів Силуанов.

«Вчора провели останній раунд переговорів. Переговори закінчилися ... Їх пропозиції були наступні: створити держкомпанію із передачею активів газових родовищ і запропонувати російським інвесторам увійти, купити облігації з подальшим входженням до акції. Наші інвестори розглянули це питання, інтересу не проявили », - пояснив він.

Євросоюз, Європейський центральний банк і Міжнародний валютний фонд погодилися надати Кіпру 13 мільярдів доларів кредиту для уникнення дефолту. Проте, згідно з умовами, кіпрський уряд мусить сам зібрати решту суми, необхідної для фінансового порятунку банків. ЄЦБ дав країні час це зробити до понеділка, 25 березня.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG