Спеціальні потреби

Комуністи не дадуть голоси за імпічмент Януковича, якого "не підтримують"


У комуністів не стоїть питання імпічменту Януковича
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:35 0:00
Direct link

У комуністів не стоїть питання імпічменту Януковича

В українських комуністів є претензії до президента Віктора Януковича, проте голосувати за його імпічмент вони не будуть. Про це в інтерв’ю Голосу Америки заявив керівник виборчого штабу Компартії України Ігор Алексєєв. Він також висловив упевненість у тому, що глава держави щиро вболіває, щоб парламентські вибори пройшли чесно і прозоро. Цим інтерв’ю ми продовжуємо серію передвиборчих бесід з представниками провідних політичних сил України.

Потужність нинішньої виборчої кампанії комуністів вразила багатьох оглядачів. Соціологи кажуть – рейтинги КПУ стрімко зростають за рахунок розчарованих прихильників Партії регіонів
Керівник виборчого штабу Ігор Алексєєв впевнений, що в новому парламенті до нинішньої фракції у 25 депутатів додадуться нові штики. Він каже:

«Я впевнений, що кількість депутатів, які будуть представляти фракцію Компартії України в наступному парламенті, буде значно більшою, ніж нині».

Алексєєв називає виборчу кампанію далекою від ідеалу – але вірить, що президент Янукович робить усе можливе, щоб вибори пройшли чесно:

«Ми повністю поділяємо позицію президента Януковича, який неодноразово останніми днями заявляв, що він як ніхто інший зацікавлений, щоб ці вибори були чесними і прозорими і показали усьому світові, що в Україні дійсно існує демократія і демократичні закони. Але на жаль факти на місцях доводять нам дещо протилежне. Безумовно, вмикається адміністративний ресурс. Я не думаю, що в цьому зацікавлений президент Янукович, який говорить про чистоту і прозорість виборів. Значить є чиновники на місцях, які не розуміють, що треба виконувати закон».

Алексєєв уникає відповіді на запитання, чи в новому парламенті знову об’єднаються комуністи з регіоналами. Але твердо заявляє з ким точно не увійде в коаліцію.

«Ви знаєте нашу позицію, що ми ніколи не будемо об’єднуватися з тими силами, які, на нашу думку, представляють прозахідний вектор. Я маю на увазі Об’єднану опозицію і інших. Вони пропагують ті ідеї, і ті напрямки розвитку України, які ми не сприймаємо».

У новій Верховній раді комуністи обіцяють відстоювати мораторій на продаж землі та не полишають надії зробити російську мову другою державною. Алексєєв пояснює:

«Питання запровадження або незапровадження другої державної мови російської має вирішуватися на референдумі шляхом опитування наших громадян. Це – аксіома , яку наша партія підтримує. Це вимога нашої програми».

Компартія проти того, щоб президента переобирати в парламенті, але й імпічмент Віктору Януковичу не підтримають:

«У нас, безумовно, є претензії до президента Януковича. Але таке питання для нас не стоїть у порядку денному».
Ви знаєте нашу позицію, що ми ніколи не будемо об’єднуватися з тими силами, які, на нашу думку, представляють прозахідний вектор. Я маю на увазі Об’єднану опозицію і інших. Вони пропагують ті ідеї, і ті напрямки розвитку України, які ми не сприймаємо.
Ігор Алексєєв

Митний союз з Росією і Єдиний економічний простір залишаються ідеалом комуністів. А в тому, що за майже три роки при владі проросійська коаліція – «регіонали» і КПУ – не змогли вирішити з Кремлем жодного принципового питання, вони звинувачують олігархів.

«Невирішеність газового питання і торговельні війни, які є у стосунках двох держав, які потенційно мають бути стратегічними партнерами. Пояснення треба шукати у представників великого капіталу, які знаходяться при владі і в Російській Федерації і в Україні. В деяких моментах їхні бізнес-інтереси не співпадають».

Комуністи залишаються європесимістами – із Заходом їм не по дорозі. Алексєєв продовжує:

«Мені не подобається і моїм колегам не подобається політика подвійних а іноді й потрійних стандартів, які використовуються щодо України як Сполученими Штатами так і Європейським Союзом. Йдуть якісь вказівки, що нам треба робити. Ми самі напевно розберемося. А вони хай у себе розбираються самі. Хай із своїм законом про вибори президента Сполучені Штати розберуться. В них теж було дуже багато проблем із підрахунком голосів».
XS
SM
MD
LG