Спеціальні потреби

Клінтон: США хочуть звільнення Тимошенко


Сполучені Штати Америки вимагають негайного звільнення лідера української опозиції Юлії Тимошенко. Про це йдеться в листі держсекретаря США Гілларі Клінтон до колишнього прем’єра, повідомляє прес-служба «Батьківщини».

«Наша позиція залишається незмінною: Вас мають негайно і беззастережно звільнити, так само як і інших колишніх членів Вашого уряду. Дуже шкода, що політичновмотивовані переслідування підривають прогрес демократії, якого прагнуть українці, а також відносини зі Сполученими Штатами», – цитує лист сайт «Батьківщини».

За повідомленням, лист був надісланий 11 жовтня, в день річниці винесення вироку Тимошенко в газовій справі.

«Сполучені Штати продовжують турбувати судовий процес над Вами та Ваше засудження, я особисто висловлювала занепокоєння з цього приводу президенту Януковичу та іншим українським високопосадовцям», – наголосила Гілларі Клінтон.

За повідомленням, держсекретар США також наголосила, що Сполучені Штати продовжують підтримувати демократичні прагнення українського народу та уважно спостерігають за ситуацією із наближенням парламентських виборів 28 жовтня.

«Мої візити до України переконали мене, що Ваш народ прагне сучасної і заможної демократії, в якій його права поважаються, а голоси чують. Будь ласка, будьте впевнені, що Сполучені Штати залишаються відданими ідеї допомоги Україні на шляху досягнення цієї гідної мети», – йдеться в листі.

У прес-службі «Батьківщини» нагадали, що раніше цього місяця колишній держсекретар США Кондоліза Райс передала екс-прем’єру України Юлії Тимошенко листа, в якому висловила підтримку, вона молиться за її звільнення.

Передрук з "Радіо Свобода"

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG