Спеціальні потреби

Вступ до Вишу – порівняння українського процесу з американським


Менше тижня залишилося в українських абітурієнтів до спливання терміну подачі документів на вступ до Вишів. Ажіотаж біля навчальних закладів уже не такий як у перші дні - обходиться без бійок та і черги менші. Але вступна кампанія - досі далека від західних стандартів. У США, для порівняння, аби податися до університету навіть не треба виходити з дому. До речі, в багатьох американських Вишах так було від початку їхнього існування, задовго до ери високих технологій.

Аби вступити до американського Вишу абітурієнтам не потрібно вистоювати довжелезні черги. І навіть приїжджати до університету не обов’язково до початку занять. Майбутні студенти надсилають документи через Інтернет або поштою. І таким же чином дізнаються про результат.

Теммі Маккантс - директорка Університету Говард, що у Вашингтоні, високо підняла свої брови і не вірила своїм очам, коли ми їй показали, через що проходять українські абітурієнти, аби потрапити на студентську лаву.

«І ці люди просто намагаються подати свої документи до університету? І вони усі папери повинні особисто привозити? Я ніколи такого не бачила, я шокована», - сказала вона, побачивши кадри.

Говардському університету – 140 років. Теммі каже, що ще навіть у кінці 19-го століття документи для вступу в її Виш дозволяли висилати поштою. Тоді ще не існувало офіційних бланків, тому абітурієнти просто писали листа.

Зараз університет вимагає серед іншого результати тестування, шкільні оцінки, есе та рекомендаційні листи. Усі папери, каже Теммі, можна вислати через Інтернет.

«Якщо ви хочете, аби вас зарахували до університету раніше, то документи треба присилати до першого листопада. Студенти тоді отримують відповідь, чи їх прийняли, на початку грудня. А от традиційна вступна кампанія починається 15 лютого. У такому разі відповіді треба чекати до квітня.

Ларису - американку українського походження - до університету в Пенсильванії зарахували ще у грудні. Навчання в дівчини почнеться за кілька тижнів, тому вона вже збирає валізу. Пакує і вишиванку. Лариса вивчатиме міжнародні відносини і розповідатиме одногрупникам про Україну. «Про культуру, про історію. Про політичні речі, які там діються якраз», - каже вона.

Про те, як вступають до українських університетів, Лариса майже нічого не знає. Вона здивувалася, що її однолітки мало того, що не можуть документи на вступ вислати в електронному варіанті - вони ще й не знатимуть до останнього, чи стали студентами.

Вступна кампанія до українських Вишів завершиться 5-го серпня. А доти – університети в облозі абітурієнтів та їхніх батьків.

В`ячеслав Невінчаний - секретар приймальної комісії Києво-Могилянської академії – каже, що тут нічого дивного.

«Розраховували, що таке буде. Тому у нас 75 працівників у приймальній комісії, черги були. Без черг ніяк не можливо. Перший день – це було. Тому що на одну людину, поки вводили всю цю інформацію – то це 15-20 хвилин на людину».

А американська освітянка Теммі Маккантс у те, що без черг обійтися не можливо, не вірить. Їх легко уникнути, якщо дозволити абітурієнтам подавати документи через Інтернет. Та і такої кількості людей у приймальній комісії в них немає. В Університеті Говард на 10 тисяч абітурієнтів у приймальній комісії працює лише вісім людей.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG