Спеціальні потреби

Клінтон – користування службовою і приватною електронною поштою


Гілларі Клінтон відповідає на запитання про користування електронною поштою
Гілларі Клінтон відповідає на запитання про користування електронною поштою

Гілларі Клінтон змушена виправдовуватися за те, що, перебуваючи у минулому на посаді державного секретаря США, вона використовувала для роботи свою приватну електронну пошту. Пані Клінтон каже, що так їй було зручніше і вона не думала, що порушує закон. Гілларі Клінтон опинилася в центрі особливої уваги, бо очікується, що вона може висунути свою кандидатуру на наступних президентських виборах.

Клінтон розглядає звинувачення про можливі порушення дуже серйозно, тому вирішила сама розвіяти можливі підозри якомога швидше. Її роз’яснення привабили на одну з подій ООН у Нью-Йорку несподівано велику кількість журналістів. Вона сказала:

«Коли я почала виконувати обов’язки державного секретаря, то задля зручності вирішила використовувати свою особисту електронну пошту, що було дозволено Державним департаментом, бо я думала, що легше буде носити з собою лише один пристрій замість двох для роботи і для приватної електронної пошти».

Потенційних проблем з електронною поштою в пані Клінтон принаймні дві: одна в тому, що державна інформація могла опинитися поза державними каналами зв’язку, а друга, навпаки, у браку прозорості й доступу, бо більша частина інформації про діяльність уряду США зрештою повинна опинитися у вільному доступі для вивчення й оцінки, наприклад, журналістами.

Речниця Держдепартаменту каже, що відомство зараз перевіряє 55 тисяч сторінок видрукуваної електронної робочої переписки Клінтон, аби переконатися, що все відповідає вимогам. Після цього робочі листи будуть опубліковані.

Говорить представниця Державного департаменту США Джен Сакі:

«Вони будуть відкриті для доступу на інтернетному сайті. Незабаром у мене буде більше інформації. Спочатку ми оприлюднимо 300 електронних листів, які були отримані раніше».

Прихильники Клінтон вказують, що інший попередній держсекретар Колін Пауелл також деякі електронні листи висилав з приватної адреси. То були часи, коли електронна пошта й комп’ютери ще лише впроваджувалися в урядових службах. Колін Пауелл розповідає:

«Я почав це робити, щоб усі почали їх використовувати, щоб ми були установою 21-го, а не 19-го сторіччя. Але я не залишив собі жодної копії з тих листів, і ми співпрацюємо з Державним департаментом, щоб відповісти на додаткові запитання, які можуть у них бути щодо електронної пошти».
Клінтон стверджує, що не висилала електронною поштою жодної інформації, яка могла б шкодити безпеці Сполучених Штатів:

«Через свою електронну пошту я не висилала жодної таємної інформації. Я, безумовно, знаю про вимоги щодо державних таємниць і не пересилала таку інформацію електронною поштою».

Але є запитання на які пані Клінтон не змогла відповісти одразу.

Один журналістів запитав:

«Чому ви не діяли згідно з правилами і чекали майже два роки після того як пішли з посади?»

Пані Клінтон так відповіла:

«Я би хотіла, щоб хтось з вами поговорив про правила, бо я дотримувалася усіх правил».

Пані Клінтон за цієї нагоди нічого не сказала про свої плани щодо виборів 2016 року.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG