Спеціальні потреби

Клінтон та Грищенко говорили про посилення партнерства України і США


У Вашингтоні розпочалося третє засідання Комісії зі стратегічного партнерства США – Україна. У вівторок високопосадовці української урядової делегації провели ряд зустрічей та нарад у Державному департаменті США.

У рамках роботи комісії Держсекретар США Гілларі Клінтон провела зустріч з міністром закордонних справ України Костянтином Грищенком, на якій сторони підтвердили важливість підтримки відносин між Україною та Сполученими Штатами на рівні стратегічного партнерства. Зокрема держсекретар США зазначила:

«З часу коли ми почали ці зустрічі у грудні 2009-го року, Комісія зі стратегічного партнерства між нашими країнами працювала над розробкою та втіленням конкретних дій, спрямованих на покращення життя людей обох країн.

Представництво України на такому високому урядовому рівні сьогодні є чітким сигналом для нас про намір України досягти прогресу у нашій роботі. Моя розмова сьогодні з міністром Грищенком торкалася викликів, які перед нами стоять. Ми обговорили багато питань, включаючи подальшу співпрацю у питанні нерозповсюдження ядерної зброї, як також нашу підтримку намірів України посилювати демократію і верховенство права, співпрацю у таких глобальних справах, як безпека харчів та боротьба з ВІЛ СНІДом.

Ми говорили про кроки для допомоги Україні у розробці внутрішніх джерел енергії і привабленні приватних закордонних інвестиції, зокрема зі Сполучених Штатів. Ми закотили наші рукави, пане міністр, щоб досягнути нашу спільну мету – збудувати безпечнішу, багатшу і демократичнішу Україну».

Гілларі Клінтон закликала український уряд шукати взаєморозуміння і точки дотику з представниками громадянського суспільства України, зміцнювати демократичні інститути та покращувати інвестиційний клімат та умови ведення бізнесу в державі. Міністр закордонних справ Костянтин Грищенко у свою чергу сказав, що Україна покладається на підтримку Сполучених Штатів у досягненні амбітних планів на шляху до євроінтеграції:

«Українська делегація передасть послання та думки американської сторони у Київ. Ми також сподіваємося що наші тези, які ми сьогодні озвучили та обговорили, будуть почуті у Вашингтоні».

За підсумками зустрічі, глави закордонних відомств обох країн підписали меморандум про взаєморозуміння у питанні боротьби з торгівлею людьми.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG