Спеціальні потреби

Путін хоче бачити Росію рівною США - глава американської розвідки


Джеймс Клеппер

Джеймс Клеппер заявив, що відносини між Вашингтоном і Москвою переживають напружений, але не найгірший період

Директор Національної розвідки США Джеймс Клеппер відкидає твердженнями, що російсько-американські відносини опустилися до рівня найнесприятливіших моментів «холодної війни», але разом з тим визнав, що вони переживають «напружений період» і стикаються «з безліччю важких проблем».

В ході його виступу в Раді з міжнародних івдносин у Нью-Йорку Клеппера попросили прокоментувати нещодавню заяву постійного представника Росії при ООН Віталія Чуркіна, що США і Росія переживають найгірші відносини за останні 40 років.

«Я не можу сказати, що вони гірші, ніж в ті часи, які я пам'ятаю. Я - військовий «холодної війни», я пережив все це, і я не скажу, що зараз ситуація гірша, ніж тоді, - сказав Клеппер. - Тоді були дуже погані часи - ми зовсім не ладили».

У той же час він визнав, що нинішні відносини проходять через період випробувань.

«Зрозуміло, вони не на піку - за будь-якими мірками, - сказав він. - У нас є безліч важких проблем, особливо в Сирії і Україні, це якщо обмежитися двома. Тобто це напружений період в наших відносинах

Але, вказуючи на плюси, Клеппер зазначив, що США і Росія «як і раніше - спілкуються».

«Держсекретар Керрі і міністр закордонних справ Лавров постійно на зв’язку, і це добре, - сказав він. - Але відбудова цих відносин, очевидно, стане випробуванням для наступної адміністрації».

У відповідь на прохання дати оцінку Володимиру Путіну Клеппер назвав політику російського президента «в певному сенсі відкатом в минуле». Коріння цієї політики, зазначив він, варто шукати в історії СРСР або навіть в царській Росії.

«Думаю, у нього є бачення великої Росії, великої держави. Для нього вкрай важливо, щоб Росію поважали і ставилися до неї, як до наддержави, нарівні з США. І я думаю, саме цим багато в чому пояснюється його поведінка».

Клеппер сказав, що серйозно сприймає військові дії Росії в Сирії, і попередив, що не виключає того, що Росія може збити американський військовий літак.

«Я дуже серйозно ставлюся до сучасних систем ППО і зони дії російських систем ППО, - сказав директор Національної розвідки США. - Тому я думаю, що від них можна очікувати того, що вони зіб'ють американський літак, якщо відчують загрозу своїм наземним силам».

«Вони мають у своєму розпорядженні дуже сучасні системи ППО, - пояснив він. - У них дуже великі можливості. І я не думаю, що вони стали б розміщувати їх, якби у них не було намірів застосовувати їх».

Дивіться також: Як насправді за престиж Росії борються тепер не лише люди Кремля, а і комп’ютерні віруси

Як насправді за престиж Росії борються тепер не лише люди Кремля, а і комп’ютерні віруси. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:29 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG