Спеціальні потреби

Чому спалах кору стався саме зараз – ВООЗ


В Україні є умови для ендемічного (характерного для певної території - Г.А.) поширення вірусу, - наголосило Європейське регіональне бюро ВООЗ в коментарі Українській службі «Голосу Америки».

У ВООЗ підкреслили, що кір – надзвичайно заразна хвороба і ризик епідемій цієї хвороби виникає кожні декілька років. Сезон епідемій кору припадає на зиму та весну, пояснили в ВООЗ.

Україні потрібно визначити, які саме фактори обмежують вакцинацію в країні і діяти задля їх подолання, переконані в ВООЗ.

Можливо, знадобиться комплексний підхід, який включатиме інформування громадськості, навчання медичних працівників в сфері донесення інформації про вакцини батькам дітей, зміни в наданні послуг, щоб забезпечити легкий доступ батьків до вакцинації своїх дітей і забезпечити фінансування та постачання вакцини.

Серед причин,чому кір в європейському регіоні ще не подоланий, в ВООЗ відзначили декілька факторів:

 • велика кількість вразливих осіб, які не були включені до графіку щеплень, або пропустили щеплення в дитинстві;
 • наявність регіонів з низьким рівнем вакцинування через нестачу рівноправного, або зручного доступу до медичних послуг;
 • опір імунізації через нестачу поінформованості стосовно важливості хвороби та непоінформованості про ризики та переваги вакцинації;
 • Нестача наполегливої рекомендації з боку лікаря про вакцинацію при зустрічі з пацієнтом;
 • Проблеми з фінансуванням, організацією та наявністю послуг з імунізації.

Дивіться також: Час-Тайм. ВООЗ занепокоєна швидкістю поширення кору в Україні

 • 16x9 Image

  Голос Америки

  Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

 • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

  Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG