Спеціальні потреби

ВООЗ: кір поширюється в Україні


33 країни Європи подолали кір, але великі спалахи можуть уповільнити прогрес з досягнення мети у всіх 53 країнах. Кір продовжує поширюватись в Україні, Греції, Італії та Румунії, - повідомила ВООЗ на своїй сторінці в Twitter.

Кір продовжує поширюватись в Україні, йдеться в заяві Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). Нові випадки реєструються в усіх областях України та в Києві. Спалах вже охопив 3000 осіб і забрав життя п’яти людей в 2017 році, повідомляє ВООЗ, спираючись на попередні дані.

Щонайменше вдвічі більше дітей було вакциновано проти кору в 2017 році, порівняно з 2016
заявив про Україну представник ВООЗ в Україні Марте Еверард

Кількість випадків зростає і в інших країнах європейського регіону ВООЗ, включаючи спалахи кору в Греції, Італії та Румунії.

Україна вживає заходи, щоб обмежити спалах, повідомляє ВООЗ.

"Щонайменше вдвічі більше дітей було вакциновано проти кору в 2017 році, порівняно з 2016", - заявив представник ВООЗ в Україні Марте Еверард. "Цей стрибок в імунізації є великим кроком вперед. Однак, той факт, що поширення кору в Україні триває означає, що потрібно робити більше для вакцинації решти", - додав він.

Нестача вакцин на місцевому рівні продовжує бути проблемою для проведення щеплень дітей. Поширення неправдивої інформації про вакцини означає, що деякі з працівників не хочуть рекомендувати вакцинації і деякі батьки вагаються, чи робити щеплення дітям
ВООЗ

Україна мала найменший рівень імунізації в регіоні протягом останніх років і тому має велику кількість вразливого населення, наголошується в повідомленні ВООЗ.

ВООЗ відзначила те, що вже зробила Україна:

 • створено робочу групу з кору та план дій з негайної відповіді на спалах;
 • проводиться вакцинація для дітей до 10 років, які відстали від графіку;
 • розроблено довгостроковий план з постачання вакцини;
 • проводиться навчання медичних робітників з розпізнавання і повідомлення про випадки кору.

Життєво важливо підвищити покриття імунізацією, провести безкоштовну вакцинацію медичних працівників та осіб, які контактували з хворими, наголошує ВООЗ.

Нестача вакцин на місцевому рівні продовжує бути проблемою для проведення щеплень дітей. Поширення неправдивої інформації про вакцини означає, що деякі з працівників не хочуть рекомендувати вакцинації і деякі батьки вагаються, чи робити щеплення дітям.

На важливості вакцинації наголошувала і в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун в інтерв'ю "Голосу Америки" минулого місяця.

Дивіться також: Китайський спортсмен на інвалідному візку підкорює гори. Відео

 • 16x9 Image

  Голос Америки

  Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

 • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

  Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG