Спеціальні потреби

Американське місто голосуватиме шоколадками


К Меріленді будуть голосувати шоколодками
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:16 0:00
Direct link

Anti-government protesters gather in Independence Square in central Kyiv, Feb. 19, 2014.

Мешканці містечка Фредерік, у штаті Меріленд, мають нагоду голосувати, обираючи між... демократичним та республіканським шоколадом. Власник місцевої шоколадної крамниці створив партійні трюфеля, і в залежності від кількості куплених шоколадок, веде підрахунок голосів.

Приготування шоколаду для шеф-кухаря Ренді Олмстеда не просто професія, це захоплення. У цей передвиборчий сезон він вирішив і собі розгорнути політичну кампанію… Щоправда у вигляді трюфеля. Вперше ця ідея у нього з’явилася на виборах президента у 2008-му році, згадує Ренді.

«Уперше кандидатом в президенти був афроамериканець. Подія історична для нашої країни, і я хотів долучитися до цього. Ми вирішили дізнатися кого люди насправді підтримують, а хіба є кращий метод, ніж зробити демократичний і республіканський шоколад?».
«Я вважаю це чудовим способом святкувати вибори. А святкувати є що, бо ще дуже багато людей у світі повинні боротися за право голосу».
Тім Ейкелберґер

Демократичний трюфель має витиснутого на шоколаді віслюка, республіканський – слона, які є емблемами цих партій. Ренді каже, що не перестає дивуватися реакції покупців.

«Заходить покупець, купує шоколад з символікою демократів. Раптом людина, яка стоїть за ним у черзі питається: скільки він щойно купив? Чотири? Добре, я куплю 8 штук республіканського шоколаду».

Місто Фредерік, де знаходиться шоколадна крамниця, вважається консервативним, хоча і розташоване у штаті Меріленд, мешканці якого голосують, переважно, за демократів.

Політичні дискусії можна почути навіть у крамниці.

«Суперечка може виникнути, якщо двоє людей мають прямо протилежні точки зору і починають про це говорити», розповідає Ренді.

Постійній клієнтці крамниці Мелісі Бакман подобається ідея. При цьому, жінка нагадує, що шоколад - позапартійний.

«Люди обурюються один на одного, переходять на особисті образи. Мені здається це оригінальний спосіб загладити провину один перед одним», - каже Меліса.

Тім Ейкелберґер уже проголосував, як він каже, за шоколад і демократію.

«Я вважаю це чудовим способом святкувати вибори. А святкувати є що, бо ще дуже багато людей у світі повинні боротися за право голосу».

Шеф-кухар Ренді не просто продає партійні трюфеля. Він також веде підрахунок голосів.

«На даний момент демократи мають 178 голосів, республіканці - 146. Якщо наш підрахунок вірний, то демократи мають 55 відсотків загальної кількості. Звичайно це не підтверджено наукою. Люди заходять, купують, ми помічаємо на папері».

Результати своїх досліджень Ренді постійно оприлюднює на веб-сайті. Він сподівається, що його ідея з трюфелями заохотить людей прийти голосувати, ну і звичайно… купити шоколад.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG