Спеціальні потреби

США погрожують накласти додаткові тарифи на китайські товари


США погрожують накласти додаткові тарифи на китайські товари
США погрожують накласти додаткові тарифи на китайські товари

У середу Палата представників американського Конгресу розглядатиме законопроект щодо методів покарання Китаю, чи інших країн, які занижуватимуть свою національну валюту.

Американські високопосадовці та представники бізнес-кіл звинувачують Китай у маніпуляції курсом юаня, аби зробити експорт китайських товарів на світовому ринку дешевшим. Вони кажуть, що такі дії китайського уряду призвели до втрати мільйонів робочих місць у США і масштабного торговельного дефіциту з Китаєм, який за перших сім місяців 2010-го року сягнув 145 мільярдів доларів.

Законопроект, який розглядатиме Палата представників, надасть американському Міністерству торгівлі право накласти тарифи на товари з країн, які штучно занижують свою валюту.

У середу центральний банк Китаю пообіцяв зробити свою обмінну політику більш гнучкою. З 2008-го року обмінний курс юаня тісно прив’язаний до долара. І хоч у липні цього року уряд Китаю пообіцяв не регулювати штучно свою валюту, вартість юаня з цього часу майже не зросла.

Під час засідання Генеральної асамблеї ООН минулого тижня президент США закликав китайського прем’єр-міністра якнайшвидше вирішити це питання і зменшити напруження у торговельних відносинах між двома країнами.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG